Na záver tesná prehra s Talianskom

Kategórie

Kadetské reprezentantky Slovenska zakončili svoje účinkovanie na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 17 rokov v tureckej Ankare tesnou prehrou. Zverenky trénera Jána Beňadika v nedeľňajšom zápase o 5. miesto podľahli Taliankam o jediný gól 27:28 (12:12) a obsadili konečnú 6. priečku.

Stretnutie bolo od začiatku vyrovnané. Tímy sa striedali vo vedení a ani jeden nedokázal výraznejšie odskočiť. Až Talianky v polovici druhého polčasu unikli na 22:18, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Mladé Slovenky sa snažili dotiahnuť, znižovali rozdiel, ale na kontaktný gól sa dostali až v poslednej minúte. Najlepšou strelkyňou bola Barbora Sabovová, autorka 9 gólov gólov.

Výsledky – majstrovstvá EHF do 17 rokov (Ankara/Tur.) – o 5. miesto – nedeľa:

Slovensko – Taliansko 27:28 (12:12)
Zostava a góly SR: Šperglová, Szalaiová – Tomašechová 1, Letková 1, Cuperová 2, Brezánska 4, N. Labudová, Paľová 2, Gyárfásová 1, Sabovová 9/3, Lukačinová 1/1, Beke, Čižmáriková, Geffertová, L. Labudová, Svec 6
pok. hody: 6/4 – 6/3, vylúčené: 2 – 2, rozhodovali: Met. Ilievski a Mih. Ilievski (obaja Sev. Maced.)

Hlas:
Ján Beňadik (tréner SR “17”):
“V dnešnom zápase sme k lepšiemu výsledku potrebovali najmä väčšiu efektivitu streľby v úvode stretnutia a celkovo v prvom polčase. V druhom dejstve sme sa nevedeli vyrovnať s dlhými  útokmi Talianok a s gólmi z väčších vzdialeností. V takýchto zápasoch potrebujeme viac individuálnych výkonov, ktoré družstvo potiahnu za víťazstvom. Celkovo to dnes na Taliansko nestačilo.”

Autor: slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.