Kadetky Francúzska po 16 rokoch znova kontinentálnymi šampiónkami

Kategórie

Majstrovstvá Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v Podgorici (3. – 13. 8. 2023) vyvrcholili v nedeľu večer finálovým duelom Francúzsko – Dánsko. Zo zisku titulu sa v čiernohorskej metropole tešili reprezentantky krajiny galského kohúta, ktoré v súboji o zlato zdolali rovesníčky z Dánska 24:19 (12:9) a odplatili im prehru 20:25 z hlavnej fázy turnaja.

Francúzske kadetky sa stali kontinentálnymi šampiónkami druhýkrát po roku 2007, keď triumfovali na Slovensku. Dánky nevyužili šancu dosiahnuť štvrté prvenstvo, čím by sa dostali na čelo historického poradia v počte titulov. Bronz patrí Nemkám, ktoré v dueli o 3. miesto pokorili Chorvátky 31:27 (17:13). Maďarky, obhajkyne víťazstva spred dvoch i štyroch rokov, skončili piate. České kadetky klasifikovali na 12. pozícii. Slovenské hádzanárky tejto vekovej kategórie v uplynulých dňoch bojovali na turnaji majstrovstiev EHF v tureckej Ankare (nižšia kategória ME), kde obsadili šieste miesto.

Výsledky – finále:
Francúzsko – Dánsko 24:19 (12:9)
o 3. miesto:
Nemecko – Chorvátsko 31:27 (17:13)

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Ženy

Iuventa na víťaznej vlne aj po šlágri v Prahe

Michalovská Iuventa pokračuje vo víťaznom ťažení aj po prestávke zapríčinenej koronavírusom a reprezentačnej pauze. Zverenky trénera Jana Beňadika zvíťazili v nedeľňajšom súboji

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.