Po dvoch kolách dvojica lídrov

Hádzanárky Iuventy Michalovce po prehre v úvodnom kole na pôde Dunajskej Stredy získali prvé body v sezóne 2023/2024, keď v sobotňajšom stretnutí 2. kola MOL ligy žien pokorili na svojej palubovke DHC Sokol Poruba 29:26.

Hráčky Slovana Duslo Šaľa do stavu 18:18 v 36. minúte držali nádej na dobrý výsledok v Olomouci, ale napokon si z pôdy tradičného protivníka odniesli prehru 27:35. Zlín bol väčšinu domáceho duelu so Sokolom Písek vo vedení, ale hostky v závere strhli víťazstvo na svoju stranu (28:27). Nováčik z Hodonína len polčas odolával v Plzni, odkiaľ napokon odišiel s vysokou prehrou 19:31. Dva tímy majú po dvoch kolách MOL ligy žien 2023/2024 stopercentnú bilanciu. Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda dosiahli cenné víťazstvo na palubovke Kynžvartu, keď sa od súpera odpútali v záverečnej dvadsaťminútovke. Z 20:19 odskočili na 27:22 a potom už s prehľadom doviedli duel do úspešného konca – aj zásluhou strelecky disponovanej krídelníčky Réky Bízikovej (10/3). V repríze finále národného play-off o majstra ČR uspel DHK Baník Most na domácej pôde, keď zdolal úradujúceho šampióna DHC Slavia Praha 30:25 a vďaka skóre sa dostal na líderskú pozíciu pred DAC.

Výsledky 2. kola MOL ligy
MŠK Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba 29:26 (18:13)
Najviac gólov: Popovcová 5, Radovičová 5/5, Habánková a Kowaliková po 4 – Farářová 10/8, Kr. Rajová 5, Demlová 4
pok. hody: 5/5 – 9/9 , vylúčené: 5 – 2, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 425 divákov

DHK Zora Olomouc – HK Slovan Duslo Šaľa 35:27 (16:15)
Najviac gólov: Malinová-Závišková 9/4, A. Kubálková a T. Vasiljevová-Fryčáková po 7 – Pastoreková 5, D. M. Vargová 4, Ščípová 4/1, Pócsíková 4/3
pok. hody: 4/4 – 5/4, vylúčené: 6 – 3, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 211 divákov

DHC Plzeň – HK Hodonín 31:19 (12:10)
Najviac gólov: Fenclová 11/7, Panošková 6, Schrebmeierová 5 – Víchová 7, Drexlerová 6/5, Vasyliaková 3

Handball club Zlín – TJ Sokol Písek 27:28 (14:13)
Najviac gólov: Ševčíková 8/2, Kríčková 7, Štipčáková 6 – Korešová 11/4, M. Svobodová 5, Boorová 4.

Házená Kynžvart – HC DAC Dunajská Streda 26:31 (14:15)
Najviac gólov: Bezrukovová 8/4, N. Némethová 6/4, Patrnčiaková 4 – R. Bíziková 10/3, Desortová 6, Iličová 5
pok. hody: 8/8 – 6/4, vylúčené: 2 – 3, rozhodovali: (obaja ČR), 300 divákov

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 30:25 (15:13)
Najviac gólov: Stříšková 8, Ogonovszká 6/2, Jestříbková a Poláková po 3 – Švihnosová 5/3, Koubová 4, Holečková a Franková po 3.

Staršie žiačky bez prehry do semifinále MSR

Cez predĺžený víkend sa uskutočnil druhý turnaj krajských majstrovstiev Slovenska Prešovského a Košického kraja v kategórii staršie žiačky. Naše dievčatá odohrali na