Finálovým súperom prestížne Elche

Kategórie

Našim finálovým súperom v EHF Európskom pohári bude víťaz základnej časti najvyššej španielskej ligy Atticgo Balonmano Elche. Klub z mesta Alicante postúpil do finále v čisto španielskej konfrontácii, keď vyradil v dvojzápase Rocasa Gran Canaria po výsledkoch 26:24 u súpera a 24:18 doma. Zaujímavosťou je, že oba tieto tímy vlani skončili v semifinále tohto pohára. Kým Michalovčanky nestačili na tureckú Antalyu, ktorá nakoniec aj celý pohár vyhrala, Elche prehralo tiež v čisto španielskej konfrontácii s Club Balonman Atlético Guardes (22:23 a 18:22).

Elche zvíťazilo v doterajších desiatich dueloch EHF Európskeho pohára rovnako ako my v deviatich. Prehralo akurát v osemfinále na pôde portugalskej Madeiry 26:27. V odvete ale vyhralo 33:22 a bezpečne postúpilo medzi osem najlepších. V druhom kole si španielsky tím hravo v domácom dvojzápase poradil s bieloruským HC Byala (54:13 a 43:17). V treťom kole takisto v domácom dvojzápase vyradil grécky I.O.F. Ioanis (27:23 a 33:27). Potom prišla už spomenutá konfrontácia s popredným portugalským klubom a doteraz jediná prehra v pohári. Vo štvrťfinále pozametalo Elche s macedónskym HC Gjorche Petrov WHC Skopje (36:21 a 37:18) a semifinálovú konfrontáciu s Canariou sme už tiež spomínali.

Elche sa darí aj v lige, keď sa stal víťazom základnej časti najvyššej súťaže. Aktuálne tam prebieha play-off. Elche v prvom zápase prvého kola vyhralo na pôde Beti Onak 33:26, odvetný duel sa bude hrať už zajtra, t.j. v utorok 30. apríla o 20.00 hod. V kádri trénera Casesa Rocamora je päť legionárok. Michalovskému divákovi je najznámejšou brazílska pravá kridelníčka Alexandra Priscila do Nascimento, ktorá tu hrala v drese Hypa Niederosterreich či CSM Minaur Baia Mare na Memoriály Tomáša Jakubču. Nascimento bola dokonca v roku 2013 vyhlásená za najlepšiu hráčku sveta. V kádri je aj jej krajanka, ostrá spojka Kely De Abreu Rosa, ruská pivotka Jekaterina Žukovová a dve Holanďanky – pivotka Pipy Wolfs a spojka Teresa Cornelia van Zijl. Na nedávnych majstrovstvách sveta reprezentovala Španielsko ďalšia ostrá spojka Danila So Delgado Pinto, ktorá je mimochodom momentálne s 56 gólmi najlepšou strelkyňou celého pohára. Bližšie sa pozrieme na nášho finálového súpera v článku v najbližších dňoch. Už teraz podľa žrebu vieme, že prvý duel by sa mal hrať v termíne 18.-19. máj v Alicante, odveta o týždeň neskôr v termíne 25. – 26. máj v Michalovciach.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Aktuality

V semifinále Slovenského pohára do Stupavy

V sídle Slovenského zväzu hádzanej sa v utorok vyžreboval nový ročník Slovenského pohára žien a mužov. V ženskej kategórii sa do súťaže prihlásili len

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.