Prvý zápas v Alicante, odveta v Chemkostav aréne

Kategórie

Hádzanárky Iuventy Michalovce odštartujú finálový dvojzápas Európskeho pohára EHF na palubovke španielskeho súpera ATTICGO Bm Elche. Prvý duel je na programe 18. alebo 19. mája, odveta sa v michalovskej Chemkostav aréne uskutoční 25./26. mája. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle EHF vo Viedni, pričom presné dátumy a časy stretnutí budú známe o niekoľko dní.

Michalovčanky postúpili do finále po tom, čo v nedeľu remizovali v odvete semifinále na palubovke Benficy Lisabon 30:30, čo im v súčte s víťazstvom z prvého duelu (30:28) stačilo na postup. Elche triumfovalo v oboch semifinálových zápasoch, keď v súboji španielskych družstiev zdolalo Gran Canariu 26:24 a 24:18. Pre oba tímy pôjde o prvú účasť vo finále EP EHF. Iuventa je prvý tím zo Slovenska vo finále niektorej z európskych klubových súťaží od roku 1998, keď Banská Bystrica prehrala vo finále Pohára EHF.

Viac na preskúmanie

Aktuality

Soskyda s troma gólmi Brazílii

V prvom zápase na majstrovstvách sveta nestačili hráčky Ukrajiny na Brazíliu, ktorej podľahli 20:35. V zápase sa predstavili aj tri naše hráčky.

Ženy

Iuventa v Európskej lige začne v druhom kole

Hádzanárky Iuventy Michalovce budú v sezóne 2020/21 opäť účinkovať ako jediné družstvo z Košického kraja v pohárovej Európe. Zverenky trénera Petra Dávida sa

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.