Slovenská reprezentácia v Chemkostav aréne

Kategórie

Po roku sa v michalovskej Chemkostav aréne predstaví opäť ženská reprezentácia. Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa tu privítajú v stredu jedenásteho októbra o 18.00 hod. v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2024 Izrael. Bude to ich prvý duel v kvalifikačnej fáze o postup na kontinentálny šampionát.

V prvej fáze kvalifikácie sa ešte stretnú aj s Ukrajinou a favorizovaným Nemeckom. Druhý duel kvalifikácie odohrajú Slovenky o štyri dni neskôr v poľskom Mielci, kde budú čeliť Ukrajine. Práve v zápase s ňou sa Slovenky naposledy predstavili v Michalovciach. V stredu prvého októbra 2022 tu prehrali v prípravnom zápase 29:30. Istotu účasti na kontinentálnom šampionáte v roku 2024 majú tri organizátorské krajiny Rakúsko, Maďarsko, Švajčiarsko a obhajca titulu Nórsko. Toto kvarteto sa namiesto kvalifikácie predstaví v bojoch o EHF EURO Cup. Z ôsmich skupín postúpia na ME 2024 prví dvaja a okrem nich aj ešte aj štyri najlepšie tímy z umiestnených na tretích priečkach, pričom v ich prípade sa do úvahy budú brať len výsledky proti prvým dvom v skupine.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Aktuality

Hlavatý víťazom Nórskeho pohára

Aj tento týždeň sme pre vás pripravili článok o našich bývalých v zahraničí. Trofej v NM Cupe patrí hádzanárkam Vipers Kristiansand. Zverenky

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.