Slovenská reprezentácia v Chemkostav aréne

Kategórie

Po roku sa v michalovskej Chemkostav aréne predstaví opäť ženská reprezentácia. Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa tu privítajú v stredu jedenásteho októbra o 18.00 hod. v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2024 Izrael. Bude to ich prvý duel v kvalifikačnej fáze o postup na kontinentálny šampionát.

V prvej fáze kvalifikácie sa ešte stretnú aj s Ukrajinou a favorizovaným Nemeckom. Druhý duel kvalifikácie odohrajú Slovenky o štyri dni neskôr v poľskom Mielci, kde budú čeliť Ukrajine. Práve v zápase s ňou sa Slovenky naposledy predstavili v Michalovciach. V stredu prvého októbra 2022 tu prehrali v prípravnom zápase 29:30. Istotu účasti na kontinentálnom šampionáte v roku 2024 majú tri organizátorské krajiny Rakúsko, Maďarsko, Švajčiarsko a obhajca titulu Nórsko. Toto kvarteto sa namiesto kvalifikácie predstaví v bojoch o EHF EURO Cup. Z ôsmich skupín postúpia na ME 2024 prví dvaja a okrem nich aj ešte aj štyri najlepšie tímy z umiestnených na tretích priečkach, pričom v ich prípade sa do úvahy budú brať len výsledky proti prvým dvom v skupine.

Viac na preskúmanie

Ženy

ŽRK Borac druhou bosnianskou prekážkou

Počas najbližšieho víkendu vstúpime opäť do pohárovej Európy. V druhom kole EHF Európskeho pohára budeme čeliť bosnianskemu ŽRK Borac Banja Luka.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.