Jedenásťgólová výhra nad Pískom, jedenásť gólov Popovcovej

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase jedenásteho kola MOL ligy na svojej pôde nad Sokolom Písek hladko o jedenásť gólov 35:24 a po desiatom ligovom víťazstve v rade budú zimovať na prvom mieste v tabuľke. Strelecky sa darilo hlavne jedenásťgólovej Martine Popovcovej, na druhej strane kraľovala najlepšia strelkyňa MOL ligy Iveta Korešová, ktorá zaznamenala presnú polovicu gólov svojho tímu.

Pre zverenky trénera Petra Kostku sa jesenná časť v MOL ligy týmto zápasom skončila. Najbližšie budú v hre až v januári, kedy ich čaká dôležitý duel dvanásteho kola, v ktorom privítajú Dunajskú Stredu. Ešte predtým sa ale musia sústrediť na pohárovú Európu. Už tento víkend ich čaká domáci dvojzápas tretieho kola EHF Európskeho pohára, v ktorom vyzvú kosovský KHF Istogu. Prvý duel sa odohrá v Chemkostav aréne v sobotu o 17.30 hod., odveta sa bude hrať v nedeľu od 11.30 hod.

V úvode zápasu došlo k prestrelke dvoch kanonierok – domácej Popovcovej a najlepšej strelkyne ligy Ivety Korešovej. Prvých sedem gólov svojho tímu strelila práve Popovcová, Korešová zase zaznamenala z prvých ôsmych gólov svojho tímu sedem… Aj napriek efektivite reprezentačnej kridelníčky sa Michalovčanky v úvode trápili v koncovke. Zahadzovali šance, nechávali vynikať brankárku Bezpalcovú, a tak nečudo, že zo stavu 3:1 bolo 3:6 a domáci tréner Peter Kostka musel reagovať oddychovým časom. Našťastie, v tíme mal efektívnu Popovcovú, po ktorej góloch Zemplínčanky vyrovnali na 7:7 a oddychovým časom reagovala aj lavička Písku. Po time-oute už ale zápas držali v rukách Michalovčanky. Tie sa po góle Bačenkovej (mimochodom prvom mimo Popovcovej) ujali v sedemnástej minúte vedenia 8:7 a to už z rúk nepustili. Postupne naťahovali svoj náskok a v polčase viedli 17:12, keď rovno s klaksónom skórovala Veronika Habánková. V druhom dejstve už naplno prebrali opraty zápasu do svojich rúk Michalovčanky. Tie ešte v prvej päťminútovke získali ďalší náskok (21:13) a ten do posledných minút udržiavali. Dokonca sa dostali aj na dvojciferný rozdiel v skóre. Duel nakoniec vyhrali hladko 35:24.

MŠK Iuventa Michalovce – Sokol Písek 35:24 (17:12)
Pok. hody: 6/4 – 9/8. Vylúčené: 8 – 4, ČK: Kompaniecová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 320.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová, Pejovičová 3, Dorszová 2, Popovcová 11, Paľová 3, Bačenková 2, Habánková 4/1, Soskyda 1, Kohučová, Wollingerová 1, Kowaliková, Kompaniecová, Klučková 6/3, Krivokapičová 2.
SOKOL: Bezpalcová – Zelenková, Kocová, Korešová 12/7, Velková, Bicanová 1, Mag. Svodobodá 2, Stellnerová 4, Chlupová 3/1, Seidlová, Boorová 2.