Po ďalšej dominantnej výhre postup do osemfinále

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili do osemfinále EHF Európskeho pohára. Po výhre 43:18 v sobotu zdolali kosovský KHF Istogu aj v nedeľu vysoko 47:18 a po roku sa v tomto pohári opäť medzi šestnástimi najlepšími. Žreb osemfinále sa uskutoční v utorok.

Pre zverenky trénera Petra Kostku, ktoré v MOL lige zimujú na prvom mieste, to bol v roku 2023 predposledný súťažný duel. Ten posledný odohrajú v stredu trinásteho decembra v Stupave, kde ich čaká semifinálový duel Slovenského pohára.

V úvode na chvíľu zaskočil „domáci“ Istogu favorita dvoma gólmi a vedením 2:0, bol to ale iba slabý výkrik kosovského tímu. Michalovčanky totiž aj odvetný duel rýchlo prebrali do svojich rúk a o víťazovi rozhodli prakticky do konca prvého polčasu. V pätnástej minúte vyhrávali po góle Radovičovej 10:5, polčas vyhrali 22:11. Iuvente vyšiel aj vstup do druhého polčasu. O jeho štyroch minútach bol stav 26:12 a lavička Istogu si brala ďalší oddychový čas. Ten nezabrala, keďže dominantná Iuventa sa už zastaviť nedala. Odvetný duel nakoniec vyhrala 47:18 a poľahky tak postúpili do ďalšieho kola.

KHF Istogu – MŠK Iuventa Michalovce 18:47 (11:22)
Hralo sa v Michalovciach
Prvý zápas: 18:43.
Pok. hody: 3/2 – 4/4. Vylúčené: 2 – 3. Rozhodovali: Lošak a Novikov (obaja Ukrajina). Divákov: 150.
KHF: Bazovič, Ajmetxhekaj – Luna Concalves 1, Milatovičová 4, Shatri, Limen 4, Miljanič 6, Rugovaj Tahirukaj 2, Rugova, Dinarica 1, Feretaj, Bytyqi, Haimer, Berisha.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonska – Radovičová 7/4, Pejovičová 2, Dorszová, Popovcová 3, Paľová 4, Bačenková 2, Habánková 3, Soskyda 3, Kohučová 3, Wollingerová 2, Kowaliková 5, Kompaniecová 3, Kľučková 8, Krivokapičová 2.

Tréner Peter Kostka: „Trochu som sa toho zápasu aj obával, keďže v sobotu sme vysoko vyhrali. Dievčatá ale k tomu pristúpili tak, ako sa má. Boli sme efektívni v koncovke a preto sme takto vysoko vyhrali aj druhý zápas.“