Do Chebu s dvoma Michalovčankami

Kategórie

Prestávku v ligových súťažiach využije aj slovenská hádzanárska reprezentácia žien. Hoci ju nečaká vystúpenie na majstrovstvách sveta v Dánsku, Nórsku a Švédsku, počas asociačného termínu má pripravený program pozostávajúci z dvoch blokov. Ten prvý bude v Chebe, kde je jedným z troch účastníkov tradičného medzinárodného turnaja žien. Súperkami Sloveniek na 49. ročníku podujatia o Štít mesta Cheb budú v Mestskej športovej hale Lokomotiva v piatok 25. novembra od 20.00 h hráčky B-tímu Nórska a v sobotu 26. 11. od 14.00 h domáce Češky.

Hádzanárky Slovenska sa zišli v stredu ráno v Bratislave a hneď odcestovali na západ ČR. Pôvodný osemnásťčlenný káder sa však nevyhol viacerým zmenám. „Brankárka Bella Oláhová ochorela a keďže Katka Pócsíková má zdravotné problémy, tak sme radšej povolali ďalšie pravé krídlo Nataliu Dmytrenkovú. Vypadla nám pivotka Nika Trúnková, namiesto nej je tu Kika Pastorková a včera večer sa ozvala spojka Natália Némethová, že tiež nie je zdravotne fit, ale to už sme nestihli vyriešiť, keďže už ráno sme mali odchod do Chebu,” vymenoval zmeny v nominácii Peter Pčola, asistent hlavného trénera Jorgeho Dueňasa. To však ešte nebolo všetko. Erika Rajnohová síce prišla na zraz, ale s družstvom neodcestovala. Dlhšie som mala problémy s členkom. Vedela som však odohrať zápasy. Po dňoch voľna som začala behať a bolo to zlé,” poznamenala spojka majstrovského HC DAC Dunajská Streda.

Pre Slovenky bude turnaj v Chebe, ale následne aj decembrová reprezentačná akcia v Ankare s dvoma oficiálnymi medzištátnymi zápasmi s Turkyňami prípravou na budúcoročné pokračovanie do kvalifikácie o postup na ME 2024. „Tieto zrazy budú najmä o tom, aby sme si spolu dobre zatrénovali, lebo na to nebýva veľa priestoru, a využili každú šancu na konfrontáciu s tak kvalitnými tímami, ako sú napríklad Češky. Teraz sú tu aj nové dievčatá, ktoré chceme vidieť v akcii, ale tiež hráčky ako Kika Pastorková, ktoré dlhšie neboli v reprezentácii,” poznamenal Pčola. Do nominácie SR sa opäť dostala spojka maďarského Mosonmagyaróváru Barbora Lancz, ktorá v úvode sezóny chýbala národnému tímu pre zranenie. „Chrbát ma už poslúcha, v klubom drese hrávam zápasy bez obmedzení. Bolo mi ľúto, že sme v kvalifikácii proti Ukrajine nedokázali uhrať trochu lepší výsledok. Verím, že teraz sa dobre pripravíme týmito prípravnými zápasmi a turnajom na odvetu a pomôže nám to v boji o ME,” uviedla Lancz.

Nominácia hádzanárok Slovenska na medzinárodný turnaj o Štít mesta Cheb (23. – 25. 11. 2023):
brankárky:
Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Viktória Györiová (Nemzeti Kézilabda Akadémia/Maď.), Diana Michálková (UHC Stockerau/Rak.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

krídelníčky: Natalia Dmytrenková (JSK Jaroslaw/Poľ.), Nicol Nejedlíková (UHC Tulln/Rak.), Martina Popovcová (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Dorota Bačenková (MŠK Iuventa Michalovce), Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Program 49. ročníka medzinárodného turnaja žien Štít mesta Cheb:
štvrtok 23. novembra: 20.00 h Česko – Nórsko “B”
piatok 24. 11.: 20.00 h Nórsko “B” – Slovensko
sobota 25. 11.: 14.00 h Česko – Slovensko

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.