V odvete prehra Sloveniek v Turecku

Hádzanárky Slovenska neuspeli v druhom medzištátnom stretnutí proti Turkyniam. Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa po nedeľňajšom víťazstve 31:27 (16:16) podľahli v utorkovej odvete v Ankare domácim reprezentantkám 27:29 (15:14), keď doplatili na nepremieňanie šancí.

Najlepšou slovenskou strelkyňou bola tradične Barbora Lancz, autorka ôsmich gólov. Slovenky zavŕšili týmto dvojzápasom nielen sústredenie v Turecku, ale aj tohtoročnú časť prípravy na jarné pokračovanie kvalifikácie o postup na ME 2024. V zápase sa opäť predstavila aj dvojica našich hráčok a obe sa zapísali do streleckej listiny. Martina Popovcová vsietili tri góly, Dorota Bačenková sa presadila raz.

Slovenské družstvo nastúpilo bez kapitánky R. Bízikovej, ktorá sa zranila v prvom zápase. Aj odveta sa niesla v podobnom duchu. V prvom polčase ponúkli aktérky vyrovnaný priebeh, v ktorom sa tímy striedali vo vedení. Turkyne trojgólovou šnúrou otočili z 2:3 na 5:3, ale na začiatku druhej desaťminútovky už bolo po ich tesnom náskoku (6:6). Vzápätí prišla lepšia pasáž slovenských hádzanárok, ktorým séria gólov Holejovej vyniesla v 20. min vedenie 11:9. Viac sa však neodpútali, domáce vyrovnali, ale tesne pred prestávkou Ratvajská naklonila skóre na stranu tímu SR (15:14). Po zmene strán sa pokračovalo vo vyrovnanom súboji. Slovenky sa po góle Györiovej ujali v 42. min vedenia 20:18 a zdalo sa, že opäť zlomia duel vo svoj prospech. Domáce vzápätí navyše prišli pre zranenie o jednu zo svojich hráčok. Paradoxne, nakoplo ich to, keď do záverečnej štvrťhodiny išli už za priaznivého stavu 21:20. Potom sa pokračovalo v prelievaní skóre až dovtedy, kým turecké hráčky neodskočili na 25:23 v 53. min. Kouč SR Dueňas si zobral oddychový čas, jeho zverenky sa ešte dostali na kontaktný gól, ale domáce potom poistili svoj náskok (28:25) a už triumf z rúk nepustili.

Turecko – Slovensko 29:27 (14:15)
Najviac gólov za Turecko:
Digdemová 8, Bilgeová 6, Beyzová 5
Zostava a góly SR: Ivanytsia, Oláhová – Györiová 2, Michálková 1, Dmytrenko, Popovcová 3, L. Ratvajská 3, Bujnochová, Holejová 3, Barb. Lancz 8/3, E. Rajnohová 2, Bačenková 1, Ščípová 3, D. M. Vargová 1
pok. hody: 2/2 – 3/3, vylúčené: 1 – 4, rozhodovali: Öztürk a Dogan (obaja Tur.), 200 divákov

Hlas:
Jorge Dueňas (tréner žien SR): “Aj v odvete sme chceli hrať ako v druhom polčase nedeľňajšieho duelu, ale z môjho pohľadu sme na začiatku nehrali dostatočne koncentrovane. Postupne sa to však zlepšilo a dostali sme sa aj do vedenia, ale výkon rozhodcov v dnešnom stretnutí bol veľmi zlý a niektoré ich verdikty až neuveriteľné. Bolo náročné sa tomu prispôsobiť. V druhom polčase sme pokračovali na rovnakej úrovni, ale mali sme viaceré vylúčené hráčky, čo súper využil. Navyše, náš problém bol v premieňaní vyložených príležitostí. V závere sme už nedokázali otočiť výsledok, ale celkovo sme podali vyrovnaný výkon.”

Dorastenky

Dorastenky na druhých priečkach

Aj po víkendových dueloch 23.kola najvyšších súťaži patria našim dorastenkám miesta na vrchných poschodiach tabuľky. Mladšie dorastenky v predohrávke 23.kola minulý