Po dramatickom priebehu remíza v Olomouci

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prišli o svoju víťaznú šnúru v MOL lige. Zverenky tréner Petra Kostku v zápase sedemnásteho kola MOL ligy síce na pôde Olomouca prakticky celý zápas viedli, duel sa ale nakoniec skončil remízou 27:27, keď súperky vyrovnali niekoľko sekúnd pred koncom… Aj napriek tomu ostali Zemplínčanky na čele tabuľky.

Michalovčanky teraz čakajú v lige tri domáce zápasy za osem dní. Postupne privítajú v stretnutí 18.kola Most (sobota 17.február o 18.00 hod.), v predohrávke 21.kola Zlín (streda 21.február o 17.30 hod.) a následne v zápase 19.kola Plzeň (sobota 24.február o 17.30 hod.).

Michalovčanky mali raketový štart do zápasu a už po štyroch minútach viedli 4:0, na čo reagovala lavička DHK Zora oddychovým časom. Aj po ňom ale Michalovčanky kráčali v ústrety šestnásteho ligového víťazstva v rade. Po prsnej strele Marianny Paľovej viedli v jedenástej minúte už 8:2. Domácim sa podarilo znížiť na 5:10, na čo reagoval oddychovým časom aj tréner MŠK Iuventa Peter Kostka, prvý polčas bol ale naďalej v réžii jeho tímu, ktorý ho vyhral 15:12. Michalovčankám však nevyšiel vstup do druhého polčasu a za desať minút bolo po ich náskoku, keď v 40.minúte vyrovnávala Krejzíková na 18:18 a hneď na to poslala DHK Zora po prvýkrát v zápase do vedenia Iva Malinová. Iuventa síce kontrovala troma gólmi v rade, no duel už bol vyrovnaný až do samého záveru. Sedem minút pred koncom Olomouc zase viedol (24:23), Paľová s Habánkovou však opäť strhli vedenie na stranu lídra MOL ligy. Michalovčanky sa dva a pol minúty pred koncom dostali do vedenia 27:25, to ale neudržali, keď v záverečných sekundách vyrovnával na konečných 27:27 Adéla Protivánková.

DHK Zora Olomouc – MŠK Iuventa Michalovce 27:27 (12:15)
Pok. hody: 5/4 – 1/0. Vylúčené: 1 – 1. Rozhodovali: Kircher a Vacula (obaja Česká republika). Divákov: .
DHK ZORA: Habermannová, Polášková – Malinová 5/4, A. Kubálková 1, Jansová 1, Kräuterová, Protivánková 1, Roupcová 3, Krejzlíková 2, Horáková 3, Vasiljeva 3, Možíšová 4, Machačová, Daňková 2, Fleková, K. Kubálková 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovićová, Pejovićová 3, Dorszová, Popovcová 6, Paľová 3, Bačenková 1, Habánková 4, Soskydová, Kohučová, Wollingerová, Kompaniecová 1, Biegerová, Klučková 9.

Tréner Peter Kostka: “Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Vstup sme zvládli a súpera sme donútili za stavu 4:0 k oddychovému času. Do dvadsiatej minúty sme si udržiavali aj päťgólový náskok, no sériou hlúpych chýb sme nedokázali zápas zatvoriť už v prvom polčase. Kľúčová bola zmena útočného systému Olomouca. Ten začal hrať bez brankárky so siedmimi hráčkami, čo sa nám nedarilo brániť. Súper postupne sťahoval náš náskok. My sme zbytočne otvárali priestory a chodili do rizika. Aj napriek ustavičnému oslabeniu v obrane sme dokázali získať veľa lôpt. Netrafiť ale sedemkrát prázdnu bránu už hraničí s babrácstvom. V útoku sme sa ťažko presadzovali proti ofenzívnej obrane Olomouca. Chýbala nám ľahkosť, rozvaha a na niektorých postoch aj kvalita. Aj napriek tomu sme mohli zápas “urvať”. Je ale neakceptovateľné, že 90. sekúnd pred koncom vyhrávame o dva góly, máme loptu a my zápas nevyhráme… Toto sa skúsenému družstvu stať nemôže. V závere sme mali na palubovke všetko najskúsenejšie hráčky, ktoré to mali proti heroicky hrajúcim študentkám z Olomouca uhrať. Nevyhrali sme a strata bodu ma mrzí. Viac ma ale mrzí zranenie Rebičovej, ktorá nám vypadla v kľúčovej fáze sezóny. Je to už druhá hráčka v priebehu týždňa, pred pár dňami sa nám zranila aj Kowalikova…”

 

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Aktuality

Štyri ocenenia pre michalovskú Iuventu

V piatok tridsiateho septembra sa uskutočnilo v slávnostnej sále Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach Slávnostné zastupiteľstvo, na ktorom primátor mesta Viliam Zahorčák odovzdal

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.