Päťdesiatka gólov starších dorasteniek do siete Šale

Kategórie

Staršie dorastenky MŠK Iuventa zvíťazili v zápase štvrtého kola nadstavbovej časti o 1. až 6. miesto nad svojim rivalom HK Slovan Duslo Šaľa hladko 50:21 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Gólovo sa doslova utrhla Iryna Krasnianska, autorka dvanástich presných zásahov, osem zaknihovala aj Ema Lukáčová. Menej sa už darilo mladším dorastenkám, ktoré lídrovi súťaže podľahli tesne 28:30. Nepomohlo im ani jedenásť gólov Jasmíny Kamberovič.

Mladšie dorastenky
MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 28:30 (10:14)
Pok. hody: 1/1 – 4/3. Vylúčené: 1 – 5. Rozhodovali: Gedeon a Jašek. Divákov: 100.
MŠK IUVENTA: Farkašová, Lazorak – Vargová 1, Osipčáková, J. Kamberovič 11/1, Mirmanová, Cuperová 3, Sopúchová 2, Čurmová 1, Padová 2, Babinčáková 1, Šimková 5, D. Holejová, Hotovčinová 2.
HK SLOVAN DUSLO: Sýkorová, Stloukalová – Bolcskei 5, Gyarfásová 9/3, Kostková 2, Pappová 1, Gerasimová 3, Lukačinová 4, Špendlová 1, Matušicová, Letková 5.

Tréner Miroslav Tóth: “Ja som po tejto prehre sklamaný. Zápas bol totiž z našej strany nevydarený. Ešte viac ako tesná prehra ma mrzí predvedený výkon. Dievčatá nenadviazali na posledný duel. Chýbala nám rýchlosť a najmä chuť na víťazstvo. Takto sa doma prezentovať nechceme a nemôžeme. Je to škoda, pretože ako hovorím, dievčatá v predošlých zápasoch ukazovali herné zlepšenie. Musíme sa z tejto prehry poučiť a o týždeň sa prezentovať inak.”

Staršie dorastenky
MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 50:21 (25:12)
Pok. hody: 5/4 – 3/2. Vylúčené: 2 – 2. Rozhodovali: Gedeon a Jašek. Divákov: 100.
MŠK IUVENTA: Jakubiková, Tomovčíková, Lazorak – Sabovová 4, Lukáčová 8, Hlivová 5, L. Čižmariková 2, Geffertová 6, V. Čižmariková 3, Krasnianská 12/4, J. Rebičová 3, Paľová 5, Szatmáry 2.
HK SLOVAN DUSLO: Stloukalová – Kollerová, Fišanová, Dostanič 5/1, Gyarfásová, Nagyová 2, Gubová 1, Lukačinová 1, Tomašechová, Uhrová 3, Kormúthová 8/1, Letková 1.

Tréner Dušan Daniš:  “V prvom rade som nečakal až taký jednoduchý zápas. Čakal som od Šale oveľa väčší odpor. Dievčatá predviedli výborný výkon. Boli sme efektívni, keď sme sa dokázali gólovo presadiť z každej možnosti, ktorú nám dovolil súper. Myslím si, že sme ich takisto výrazne prekonali aj kondične.”

 

Viac na preskúmanie

Aktuality

Hlavatého súboj so Slovenkami z Lubinu

Vo Viedni vyžrebovali základnú skupinovú fázu nového ročníka Ligy majstrov žien. V sezóne 2023/2024 bude mať v najprestížnejšej európskej pohárovej

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.