Deväťgólová prehra kadetiek s Rakúskom, päť gólov Sabovovej

Kategórie

Hádzanárske kadetky Slovenska (ročníky nar. 2006-2007) sú tento týždeň na sústredení v Bytči. Zverenky trénera Jána Beňadika tam odohrali vo štvrtok prvý z dvoch medzištátnych priateľských zápasov s Rakúšankami, ktorým podľahli 23:32 (11:16). Päť gólov strelila naša hráčka Barbora Sabovová. Okrem nej sú v kádri aj Patrícia Cuperová a Timea Szatmáry. Odveta je na programe v sobotu 2. marca od 11.00 h v púchovskej STC aréne.

Výsledok – štvrtok:
Slovensko – Rakúsko 23:32 (11:16)
Najviac gólov za SR: Brezánska 8, Sabovová 4/1, Letková a Beke po 3

Hlas:
Ján Beňadik (tréner kadetiek SR): “Dnešné stretnutie nám nevyšlo herne ani výsledkovo. Chýbal nám pohyb a agresivita na oboch koncoch ihriska. Rakúšanky hrali fyzicky, s čím sme sa nevedeli väčšinu zápasu vyrovnať. Pokiaľ nebude schopní hrať v kontakte, tak nemôžeme byt úspešní. V úvode bol zápas vyrovnaný, ale po 20 minútach prišla séria technických chýb a rakúske družstvo si utvorilo náskok. V druhom polčase sme sa pokúšali dotiahnuť, ale nás dnešný výkon nemal parametre na to, aby sme uhrali lepší výsledok. Pozitívom však je, že sme si mali prvý tréningový blok od leta a videli sme hráčky, aj ako vyzerajú v tréningovom procese. Verím, že v odvete podáme kompaktnejší a bojovnejší výkon.”

 

 

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Štyri body dorasteniek z Bratislavy

Naše dorastenecké tímy uspeli v dohrávkach druhého kola svojich najvyšších súťaži, keď zvíťazili na pôde ŠKP Bratislava. Staršie dorastenky si pripísali

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.