Lívia Klučková v našom tíme aj v ďalšej sezóne

Kategórie

Náš seniorský tím sa v budúcej sezóne bude môcť oprieť aj o služby Lívie Klučkovej. Odchovankyňa hádzanej zo Šurian, ktorá do nášho tímu prišla počas rozbehnutej sezóny 2019/20, sa totiž dohodla na predĺžení kontraktu o ďalšiu sezónu. Napodobnila tak svoju dobrú kamarátku Martinu Popovcová, ktorá sa takisto dohodla ne predĺžení zmluvy s lídrom nadnárodnej MOL ligy.

Dvadsaťdeväťročná univerzálka, ktorá dokáže hrať na poste krídla, či spojky, doteraz v ženskej MOL lige obliekala dresy okrem Michaloviec aj Šale a Prešova. Odkedy prišla do nášho tímu, okamžite sa zaradila medzi opory a svoju dôležitosť ukázala aj vo vlaňajšom finále, kedy patrila medzi najlepšie strelkyne celej série s Dunajskou Stredou. V súčasnej sezóne zaznamenala v MOL lige 43 gólov, čím jej v internej tabuľke nášho tímu patrí siedme miesto. „Sme veľmi radi, že Lívia sa s nami rozhodla predĺžiť zmluvu i napriek tomu, že mala aj ďalšie ponuky. Ide o univerzálnu hráčku, ktorá dokáže zahrať na viacerých postoch, čo je pre nás dôležité. Určite je veľkým prínosom a je dôležitým článkom v tíme. Verím v to, že nám pomôže k dosiahnutiu cieľov už v tejto sezóne a takisto aj v tej nasledujúcej,“ povedala športová riaditeľka MŠK Iuventa Helena Aspridu.

Radosť z toho, že v Michalovciach začne aj piatu sezónu neskrýva ani samotná Klučková. „Klub ako Iuventa Michalovce sa ak na to má hráčka výkonnosť neopúšťa. Historicky je to najlepší klub na Slovensku, ale aj v celom Česko-Slovensku. Ak naplníme tohtosezónne ciele, čo sú Slovenský pohár, návrat titulu do Michaloviec a ísť v Európe čo najďalej, máme našliapnuté na výbornú aj budúcu sezónu. Chcela by som si splniť jeden zo svojich snov, čo je Európska liga. Ešte som ju nikdy nehrala. Som rada, že v klube môžem pôsobiť nielen ako hráčka, ale aj ako trénerka. Čo sa týka cieľov do najbližšieho obdobia, v tejto sezóne chceme vyhrať Slovenský pohár a vrátiť titul do Michaloviec. V Európe chceme prejsť cez Venlo vo štvrťfinále EHF Európskeho pohára a pokúsiť sa prejsť aj do finále.“

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.