V Olomouci po veľkej dráme najtesnejšia prehra

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce utrpeli tretiu prehru v sezóne, keď v piatom kole MOL ligy podľahli DHK Zora Olomouc na jeho pôde tesne 23:24. Zverenky trénera Petra Kostku sa najbližšie predstavia doma, kedy v stredu dvanásteho októbra o 19.00 hod. privítajú v predohrávke šiesteho kola MOL ligy Porubu.

Lepší štart do zápasu mali Michalovčanky. Tie po góloch Kompaniecovej a Wollingerovej, teda dvoch najskúsenejších hráčok, viedli rýchlo 3:0. Domácim sa síce podarilo skorigovať na 2:3, aj na 3:4, Iuventa aj napriek tomu držala zápas pevne v rukách. V pätnástej minúte po ďalšej presnej strele Kompaniecovej viedla 7:4 a po góle Popovcovej o tri minúty neskôr už 9:4. Olomouc sa ale vzchopil. V 26. minúte po štyroch góloch v rade bolo už len 10:11. Záver prvého polčasu ale vyšiel lepšie Michalovčankám, ktoré ho vyhrali 14:12.

Začiatok druhého dejstva priniesol rovnaký scenár v hre Michalovčaniek, ako v domácom zápase s Dunajskou Stredou prvý. Zverenky trénera Petra Kostku sa opäť trápili v ofenzíve a gól nestrelili dlhých deväť minút. To využili domáce na nielenže vyrovnanie, ale dokonca sa dostali do vedenia 15:14. Michalovčanky ale šnúrou štyroch gólov opäť odskočili, na čo lavička domácich reagovala oddychovým časom. Ten Olomoucu prospel, keďže dvoma gólmi v rade sa vrátil do zápasu (17:18). Následne sa oba tímy ťahali o každý gól. Olomouc sa opäť vzchopil a po góle Kuxovej v 50. minúte vyrovnal na 20:20. Vyrovnané bolo aj sedem minút pred koncom po góle Přikrylovej a po presnej strele Fryčákovej DHK Zora dokonca viedol v 56. minúte 23:22. Dve minúty pred koncom opäť vyrovnala Wollingerová, no na body to Zemplínčankám nestačilo. V poslednej minúte totiž strhla víťazstvo na stranu Olomouca Fryčáková.

DHK Zora Olomouc – MŠK Iuventa Michalovce 24:23 (12:14)
Pok. hody: 2/2 – 5/5. Vylúčené: 6 – 5. Rozhodovali: Kučerka a Frieder (obaja Česká republika). Divákov:
DHK ZORA: Habermannová, Polášková, Spurná – T. Fryčáková 4, Jansová, Krajčovičová, Krejzlíková 1, Kubálková 1, Kuxová 9/2, Machačová  3, Možíšová 2, Protivánková, Přikrylová 2, Roupová, Smějová 2, Závišková.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Almeidová – Dvorščáková 3, Štefaniková, Dmytrenková, Popovcová 3, Soskyda, Kohučová 2, Borysevyčová, Wollingerová 5, Klučková, Krivokapičová 2, Kompaniecová 7/5. Kolovská

Žiačky

Žiačky na turnaji v Prahe

Tri naše družstvá sa počas Veľkej noci zúčastnia jedného z najväčších turnajov v Strednej Európe Praha Cup 2024. Na tradičnom