Naira Almeidová posilou maďarského Szombathelyi KKA

Kategórie

Naša už bývalá brankára Naira Almeidová má nový klub. Tridsaťročná Brazílčanka sa po trojročnom pôsobení v našom tíme upísala účastníkovi najvyššej maďarskej ligy Szombathlelyi KKA. Ten sa v minulej sezóne úspešne vrátil medzi maďarskú elitu po ročnom pôsobení v prvej lige.

Naira Almeidová prišla do nášho klubu pred sezónou 2021/22. Okamžite sa stala jednou z opôr tímu a spolu s Irynou Jablonskou vytvorili výborný tandem. S Michalovcami získala v sezóne 2021/22 slovenský titul, vyhrala Slovenský pohár i nadnárodnú MOL ligu. V sezóne 2022/23 sa tešila zo zisku Slovenského pohára a v nedávno skončenej sezóne opäť zo Slovenského pohára i MOL ligy. V nedávno skončenej sezóne bola aj blízko k titulu, ako aj k prestížnemu EHF Európskemu pohára, v ktorom Zemplínčanky neuspeli až vo finále. Je členkou širšieho výberu brazílskej reprezentácie.

Spolu s ňou náš klub opúšťa i ďalšia pätica hráčok – Marija Radovičová, Jevgenija Kohučová, Nikoleta Pejovičová, Aleksandra Dorzsová a Anastassija Krivokapičová. Naopak, náš klub už oznámil štyri posily do novej sezóny. V nej budeme mať tureckú brankárku Selen Akalinovú. Posilou je aj jej dvojička, pivotka Cansu Akalinová, či srbská spojka Jelena Kneževičová. Už dávnejšie náš klub oznámil aj príchod čiernohorskej pivotky Dajany Miljaničovej, ktorá nás upútala v drese kosovského Istogu, nášho súpera v treťom kole EHF Európskeho pohára.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.