V novej sezóne opäť v EHF Európskom pohári

Kategórie

Náš ženský tím bude v sezóne 2024/25 štartovať opäť v pohárovej Európe v európskom pohári č.3 EHF Európsky pohár. Aj keď sme sa najskôr chceli prihlásiť do vyššej súťaže Európskej ligy, kde sme mohli štartovať ako víťaz národného pohára, po dlhšom zvažovaní sme podali prihlášku do EHF Európskeho pohára. Tú EHF akceptovala a v súťaži tak budeme štartovať aj s ďalším slovenským účastníkom HK Slovan Duslo Šaľa.

 Náš tím začal hrať EHF Európsky pohár vlani, kedy sa v ňom dostal až do semifinále. Túto latku dievčatá v tejto sezóne ešte zdvihli, keď sa si zahrali finále so španielskym Elche. „Aj keď sme v priebehu sezóny avizovali, že sa chceme posunúť do Európskej ligy, po tom, čo sme nezískali titul došlo k prehodnoteniu situácie. Necítili sme, aby sme mohli ísť o súťaž vyššie a preto sme sa rozhodli štartovať opäť v EHF Európskom pohári. Tento pohár nám dal v oboch sezónach veľa. Bol atraktívny nielen pre hráčky, ale aj pre diváka. Cieľom určite bude ísť čo najďalej. Všetci veríme, že opäť zúročíme skúsenosti z predošlých dvoch rokov, a že nás čaká opäť dlhá cesta pohárom,“ skonštatovala Helena Aspridu, športová riaditeľka klubu. My dodajme, že prihlášku do tohto pohára si poslal aj majster HC DAC Dunajská Streda, EHF ale jeho požiadavku nateraz neakceptovala.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Staršie dorastenky v príprave

S tréningovým procesom v druhý augustový deň začali aj naše staršie dorastenky. Tie sa pripravujú pod vedením trénerskej dvojice Milan Adi –

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.