Iuventa získala skúsenú Talianku Cristinu Gheorghe

Kategórie

Druhou avizovanou novou tvárou v drese MŠK Iuventa Michalovce v nasledujúcej sezóne bude talianska reprezentantka s rumunskými koreňmi Cristina-Viorica Gheorghe. Čerstvo 36-ročná skúsená pravá spojka prichádza na Zemplín po pôsobení v maďarskom Szombathely. Klub s hráčkou podpísal zmluvu na jednu sezónu. V Iuvente nahradí odchádzajúcu slovenskú reprezentantku Adriánu Holejovú, ktorá má namierené do Francúzska.

Cristina-Viorica Gheorghe vo svojej kariére pôsobila v Taliansku, Rumunsku a naposledy v Maďarsku. Z predchádzajúcich pôsobísk má skúsenosti aj s pohárovou Európou. Pre niekdajšiu majsterku Talianska a víťazku tamojšieho pohára je Slovensko novou krajinou, v ktorej bude pokračovať vo svojej kariére. „Cristina Gheorghe je skúsená hráčka. Je to talianska reprezentantka, ktorá má skúsenosti z Maďarska a tiež z rumunskej ligy. Pevne preto verím, že pre nás bude prínosom ako na ihrisku, tak aj v kabíne a svojimi skúsenosťami obohatí naše mladé hráčky,“ uviedla k príchodu pravej spojky športová riaditeľka Iuventy Helena Aspridu.

Skúsená hádzanárka v spojkovom rade nahradí 23-ročnú Adriánu Holejovú. Michalovská rodáčka a odchovankyňa Iuventy, ktorá sa nedávno predstavila v drese slovenskej reprezentácie aj na majstrovstvách sveta v Španielsku, odchádza po sezóne do francúzskeho klubu OGC Nice Côte d´Azur Handball, kde pôsobí aj bývalá hráčka Iuventy Martina Školková. „Aďa Holejová predvádzala v tejto sezóne veľmi dobré výkony. Skvelo sa aklimatizovala na poste pravej spojky, i keď musela hrať „cez ruku“. Takže určite nie je žiadne prekvapenie, že si vyslúžila angažmán vo francúzskej lige, ktorá je veľmi kvalitná. Pevne verím, že sa jej tam bude dariť a celý klub jej prajeme najmä veľa šťastia,“ dodala športová riaditeľka michalovského klubu.

VIZITKA
Meno a priezvisko: Cristina – Viorica Gheorghe
Narodená: 24.4.1986 v Slobozia (Rumunsko)
Občianstvo: rumunské/talianské (reprezentuje Taliansko)
Post: pravá spojka
Výška: 182 cm
Váha: 75 kg
Predchádzajúce pôsobiská: Szombathely (Maďarsko), predtým CSM Galati (Rumunsko, 2 sezóny), HC Dunarea Braila (Rumunsko, 3 sezóny), Esercito Roma (Taliansko, 4 sezóny), HC Sassari (Taliansko)
Úspechy: držiteľka titulu majstra Talianska a víťazka Talianskeho pohára, 2. miesto v rumunskej lige, 3. miesto v rumunskom pohári, účinkovanie v EHF Cup (2x), PVP (2x) a Challenge Cup-e (1x).

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Prvá strata Michaloviec, Most uspel v Šali

Stredajšie deviate kolo MOL ligy prinieslo prvú bodovú stratu pre lídra súťaže MŠK Iuventa Michalovce. Zemplínčanky síce v závere otočili v Olomouci

Aktuality

RK Hadzici rozdrvil ŽRK Leotar Trebinje

Svoj druhý ligový zápas odohral náš súper v druhom kole EHF Európskeho pohára, bosniansky vicemajster RK Hadzici Interlogistic Sarajevo. Ten v druhom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.