Obhajca vstúpil remízovo, Čierna Hora s vysokým víťazstvom

Ruské hádzanárky vystupujúce na XXXII. Olympijských hrách v japonskom Pekingu pod hlavičkou národného olympijského výboru remizovali vo svojom úvodnom zápase s Brazíliou 24:24.

Obhajkyne prvenstva si tak na prvé víťazstvo musia počkať. Naopak, tešili sa úradujúce majsterky sveta aj Európy. Svetové šampiónky Holanďanky zdolali v A. skupine domáce Japonsko 32:21 a úradujúce európske šampiónky Nórky porazili Kórejskú republiku 39:27. V A. skupine ešte Čierna Hora, aj s našou bývalou hráčkou Dijanou Mugošovou, porazili Angolu 33:22. Mugošová odohrala zápas bez gólového zápisu, dostala jeden dvojminútový trest. V B. skupine sa okrem ruskej remízy s Brazíliou zrodilo víťazstvo Švédok nad Španielkami (31:24) a tesná prehra Maďarok s Francúzskami (29:30).

A-skupina:
Holandsko – Japonsko 32:21 (18:10)
Čierna Hora – Angola 33:22 (13:12)
Nórsko – Kórejská republika 39:27 (18:10)

B-skupina:
ROC – Brazília 24:24 (14:12)
Španielsko – Švédsko 24:31 (9:13)
Maďarsko – Francúzsko 29:30 (12:15)

Ženy

Iuventa opäť na slovenskom výslní

Slovenskej ženskej hádzanej stále tróni michalovská Iuventa. Hráčky MŠK sa totiž stali už po trinástykrát majsterkami Slovenska. Zverenky trénera Jana

Dorastenky

Ocenenie pre naše dorastenecké výbery

V polčasovej prestávke sobotňajšieho zápasu druhého kola MOL ligy medzi MŠK Iuventa Kochalovce a Házená Kynžvart môžete sledovať slávnostný akt