Číňanky stopol koronavírus, na MS dohrali

Kategórie

Pre čínsku hádzanársku reprezentáciu sa 25. majstrovstvá sveta žien v Španielsku skončili predčasne. Dôvodom je pozitívny prípad na koronavírus v tíme. Čínska výprava informovala vo štvrtok Medzinárodnú hádzanársku federáciu (IHF), že z odstupuje z turnaja.

Podľa čínskych predpisov musia ísť hádzanárky okamžite do izolácie, keďže infikovaní jedinci sa pred návratom domov musia zotaviť a stráviť v karanténe šesť týždňov. Ostatní členovia výpravy musia byť v karanténe 14 dní a zároveň sa podrobovať pravidelnému testovaniu. Číňanky neodohrajú zvyšné tri zápasy o Prezidentský pohár, v ktorých mali čeliť Tunisku (10. 12.), Slovensku (12. 12.) a zatiaľ neznámemu súperovi o konečné umiestnenie. Všetky stretnutia sa skončia kontumačným víťazstvom 10:0 pre protivníkov. Čína štartovala na na MS 2021 takisto ako Slovensko a Poľsko vďaka voľnej karte od IHF. Predstaviteľov IHF mrzí rozhodnutie o odstúpení, ale nariadenia čínskych orgánov musí rešpektovať.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF – RFEBM / J. L. Recio

Viac na preskúmanie

Ženy

Na Žitnom ostrove prehra o tri góly

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce neuspeli v zápase prvého kola MOL ligy, keď na ihrisku obhajcu prvenstva HC DAC Dunajská Streda prehrali

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.