Číňanky stopol koronavírus, na MS dohrali

Kategórie

Pre čínsku hádzanársku reprezentáciu sa 25. majstrovstvá sveta žien v Španielsku skončili predčasne. Dôvodom je pozitívny prípad na koronavírus v tíme. Čínska výprava informovala vo štvrtok Medzinárodnú hádzanársku federáciu (IHF), že z odstupuje z turnaja.

Podľa čínskych predpisov musia ísť hádzanárky okamžite do izolácie, keďže infikovaní jedinci sa pred návratom domov musia zotaviť a stráviť v karanténe šesť týždňov. Ostatní členovia výpravy musia byť v karanténe 14 dní a zároveň sa podrobovať pravidelnému testovaniu. Číňanky neodohrajú zvyšné tri zápasy o Prezidentský pohár, v ktorých mali čeliť Tunisku (10. 12.), Slovensku (12. 12.) a zatiaľ neznámemu súperovi o konečné umiestnenie. Všetky stretnutia sa skončia kontumačným víťazstvom 10:0 pre protivníkov. Čína štartovala na na MS 2021 takisto ako Slovensko a Poľsko vďaka voľnej karte od IHF. Predstaviteľov IHF mrzí rozhodnutie o odstúpení, ale nariadenia čínskych orgánov musí rešpektovať.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF – RFEBM / J. L. Recio

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dvojročná práca zavŕšená druhým zlatom

Po siedmykrát celkovo a po druhýkrát v rade sa stali staršie dorastenky našej Iuventy majsterkami Slovenska. Naše dievčatá tak obhájili titul z vlaňajšej

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.