MS: Rusky prvýkrát nebodovali naplno, Francúzky stále bez straty

Hádzanárky Francúzska v I. skupine a Nórska v II. skupine sú bez straty líderkami tabuliek po štvrtkových stretnutiach hlavnej fázy na 25. majstrovstvách sveta žien v Španielsku.
Francúzky, úradujúce olympijské víťazky, nemali problém pokoriť Poľky (26:16) a vedú o bod pred hráčkami Ruskej hádzanárskej federácie, ktoré len remizovali so Slovinkami (26:26). Balkánske derby sa po druhopolčasovom obrate skončilo pre Srbsko, ktoré zdolalo Čiernu Horu 27:25. Nórky ako úradujúceho európske šampiónky deklasovali súperky z Portorika 43:7 a Švédky si poľahky poradili s Kazaškami 55:20. Holandské obhajkyne titulu až gólom Malesteinovej v poslednej minúte rozhodli o svojom triumfe nad Rumunkami (31:30).

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí na 25. MS v hádzanej žien v Španielsku:

Hlavná fáza
I. skupina (Granollers):
Ruská hádzanárska federácia – Slovinsko 26:26 (14:15)

Návrat Veroniky Habánkovej

Po oznámení predĺžení štyroch kontraktov (brankárky Almeidová, Jablonská, kridelníčka Popovcová a spojka Dvorščáková) prichádza na rad prvé oznámenie posily pre sezónu