Desaťgólové víťazstvo v Plzni

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce natiahli v MOL lige svoju víťaznú šnúru už na sedem duelov. V stretnutí ôsmeho kola vyhrali na ihrisku DHC Plzeň hladko o desať gólov 35:25, čím si upevnili postavenie v prvej trojke. Zverenky trénera Petra Kostku sa najbližšie predstavia doma, keď s v sobotu štvrtého novembra o 17.00 hod. privítajú rozbehnutý Kynžvart.

Michalovčanky mali na pôde nebezpečného súpera raketový štart. Darilo sa hlavne obom kridelníčkam. Po troch góloch Radovičovej a dvoch Kowalikovej viedli v siedmej minúte 5:1. Domáce ale následne ožili. O tri minúty neskôr už bolo iba 4:5, v trinástej minúte bolo po góle Schreibmeierovej vyrovnané (6:6). Michalovčanky ale opäť zapli na vyššie obrátky. V osemnástej minúte po presnej strele Kowalikovej opäť viedli o tri góly (7:10) a vyššie gólové vedenie si držali aj v ďalších minútach. Po troch góloch v rade vyhrávali v 27.minúte už 17:11 a prvý polčas vyhrali dokonca 19:12. V druhom polčase sa už hralo podľa jasných nôt Michalovčaniek. Tie naďalej naťahovali svoje vedenie. Po góle Kompaniecovej vyhrávali v 41.minúte už o deväť gólov (17:26). Následne ale prišli tri góly Plzne v rade a aj oddychový čas trénera Michalovčaniek Petra Kostku. Po ňom sa jeho zverenky znova nakopli a šesť minút pred koncom viedli opäť o deväť gólov (21:30). Tesne pred koncom sa ujali dokonca desaťgólového vedenia a takým skočil aj celý zápas (25:35).

DHC Plzeň – MŠK Iuventa Michalovce 25:35 (12:19)
Pok. hody: 2/2 – 5/5. Vylúčené: 2 – 4. Rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja Česká republika). Divákov: 136.
DHC: Mancellari, Vrbková – Bušauerová 4, Schreibmeierová 6, Polanková 2, Drozdová, Franzová 1, Panošková 2, L. Galušková 1, Tomanová, Lásková 4/1, Melicharová 1, Toušová, Fenclová 4/1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská-Bobalová – Radovićová 4/2, Dorszová 3, Pejovićová, Popovcová, Paľová 2, Bačenková 3, Habánková 3, Kohučová 5/1, Wollingerová 1, Kowaliková 6, Kompaniecová 4/2, Klučková 2, Krivokapićová 1.

Peter Kostka tréner MŠK Iuventa: „Sme radi, že sme to zvládli a domov nesieme nesmierne cenné dva body. Bolo to určite náročné. Absolvovali sme druhý trinásťhodinový výjazd až na samý koniec Česka. Očakával som, že sa budeme rozbiehať ťažšie. Síce sme rýchlo viedli, no súper sa dostal do hry. Kým sme súpera zlomili, trvalo to dvadsať minút. V Plzni sa nehrá nikomu ľahko. Je tam špecifické prostredie, menšia hala. Domáce hráčky ani teraz nemali čo stratiť. Mali dobrú fazónu, no som rád, že sme ukázali kvalitu a vyhrali. Takisto som strašne rád, že sme dokázali pretočiť hráčky a zahrala si každá z nich. Máme za sebou najťažšie výjazdy v rámci ligy. Zvládli sme dueli v Prahe, Moste a teraz aj v Plzni. Mám pocit, že v poslednom období sme viac v autobuse, ako na palubovke. Aj preto som strašne rád, že sme posledné dva zápasy zvládli a stále sa držíme na špici ligy.“

Ženy

Víťazstvo s pocitmi smútku

Aj keď hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce v sobotu v poslednom zápase MOL ligy zdolali na svojej palubovke DHK Baník Most 19:18 a pripravili