Staršie dorastenky uspeli v súboji neporazených, druhopolčasový obrat mladších dorasteniek

Spolu so ženským družstvom cez víkend naplno zabrali aj naše dorastenky. Tie si z horúcej pôdy deleného tímu Malaciek a Rohožníka odniesli dve víťazstvá. Zaujala hlavne výhra starších dorasteniek ktoré v súboji dvoch doteraz neporazených tímov rozdrvili TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník 36:17 a vystriedali ich na prvej priečke v tabuľke. Zaujal aj druhopolčasový obrat mladších dorasteniek. Tie vyhrali 29:27, keď po polčase prehrávali 13:16.

Staršie dorastenky
TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník – MŠK Iuventa Michalovce 17:36 (9:21)
Pok. hody: 6/6 – 6/4. Vylúčené: 3 – 1. Rozhodovali: Tomášová a Štrbová.
MŠK IUVENTA: Jakubiková, Tomovčíková, Cabanová – Valiská 3, Sabovová 4, Soskyda 6, Hlivová 6, L. Čižmariková 4/1, Geffertová 1, V. Čižmariková 1, Krasnianská 9/3, J. Rebičová, Szatmary 2.
Tréner Dušan Daniš: “Stretli sa dva tímy, ktoré boli doteraz nezdolané a ja som očakával od domácich tuhý odpor. My sme ale už v prvom polčase rozhodli o našom víťazstve. Výborne sme začali. V bráne sa rozchytala Tomovčíková, pomohla jej obrana a hlavne sme boli v útoku efektívni. Chcel by som dievčatá za predvedený výkon pochváliť.”

Mladšie dorastenky
TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník – MŠK Iuventa Michalovce 27:29 (16:13)
Pok. hody: 5/4 – 3/3. Vylúčené: 3 – 9, ČK: J. Kamberovič (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Tomášová a Štrbová.
MŠK IUVENTA: Hricová, Lazorak, Kubičinová – Foľtová, J. Kamberovič 1, Mirmanová, Cuperová 7, Sopúchová 3, Padová, Sinaiová 3, Vrábeľová, Šimková 2, Hotovčinová 1, A. Kamberovič 12/3.
Tréner Milan Adi: “Ja musím tiež svoje zverenky pochváliť. V “ťažkej” atmosfére podali výborný výkon, hlavne v druhom polčase. Ten prvý nám príliš nevyšiel. V druhom sme sa ale zomkli, otočili vývoj zápasu a dosiahli nesmierne dôležité víťazstvo.”

Dorastenky

Ôsme víťazstvo starších dorasteniek

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zaznamenali ôsme víťazstvo v rade, keď v dohrávanom stretnutí dvanásteho kola zvíťazili na ihrisku Bytče hladko