Iuventa v oklieštenej zostave skolila lídra

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v šlágri osemnásteho kola MOL ligy nad HK Slovan Duslo Šaľa 32:23 a zosadili tak Šalianky z prvej pozície v tabuľke. Novým lídrom MOL ligy sa stala Dunajská Streda, ktorá zvíťazila v Moste 38:29. Iuvente aktuálne patrí priebežné piate miesto. Michalovčanky o svojej výhre rozhodli výborným druhým polčasom, ktorý vyhrali o osem gólov. Ich najlepšou strelkyňou bola osemgólová Patrícia Wollingerová. V MOL lige teraz nastáva reprezentačná pauza, Zemplínčanky budú v hre vo štvrtom ôsmeho marca, kedy ich čaká duel v Zlíne.

Michalovčanky vstupovali do zápasu s lídrom ligy v nie ideálnej pohode. Celý týždeň v ich šatni šarapatil vírus a ten zanechal stopy. Viaceré hráčky nastúpili so sebazaprením, niektoré dokonca ani nehrali. Aj napriek tomu sa Iuventa vypla k výkonu, ktorým dokázala lídra MOL ligy zdolať a Šaliankam tak vrátila prehru z jesennej časti. To, že Michalovčanky neboli v ideálnom rozpoložení sa ukazovalo prakticky celý prvý polčas. Lepší vstup do neho mali hostky, ktoré rýchlo viedli 3:0 a viacgólové vedenie udržiavali aj v ďalších minútach. Iuventa síce šnúrou troch gólov vyrovnala, ťahala ale aj naďalej za kratší koniec. V šestnástej minúte si za stavu 6:9 jej tréner Peter Kostka bral prvý oddychový čas. Po ňom Wollingerová znížila na rozdiel jedného gólu (9:10), tá istá hráčka v 27. minúte vyrovnala na 11:11. Rácková síce ešte dostala Duslo do vedenia, no bolo to poslednýkrát, čo Šaľa vyhrávala. Iuventu v 28. minúte dostala po prvýkrát v zápase do vedenia pri streleckej chuti hrajúca Wollingerová (12:11) a hoci Pastoreková vyrovnala, posledné slovo v prvom dejstve patrilo Martine Popovcovej, ktorá desať sekúnd pred jeho koncom stanovila na 14:13. V druhom polčase už Michalovčanky naplno ovládli dianie na palubovke. Začali šnúrou troch gólov, keď Dvorščáková dala v 38. minúte na 20:15 time-outom reagovala aj lavička Dusla Šaľa. Ani ten už ale hostkám nepomohol, keďže Michalovčanky už naplno ovládali dianie na palubovke. V zápase nakoniec vyhrali 32:23 a zosadili tak Šaľu z prvého miesta v tabuľke.

MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 32:23 (14:13)
Pok. hody: 0/0 – 3/3. Vylúčené: 5 – 5. Rozhodovali: Budzák a Záhradník. Divákov: 1280.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 5, Polievková, Dmytrenková 2, Popovcová 5, Soskyda, Lukáčová, Kohučová 1, Wollingerová 8, Radovičová, Kompaniecová 5, Rohaľová, Kolovská, Klučková 3, Krivokapič 3.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Kusyová – Takáčová 3, Rácková 2, Vargová 1, Konigová 3, Pócsioková 3, Ščípová 4/1, Šalatová, Ušiaková 3, Tulipánová, Pastoreková 1, Somogyi, Pílová, Ratvajská.