Dunajská Streda bez troch reprezentantiek, Most bez Korešovej

Kategórie

Účastníci MOL ligy hádzanárok pri príležitosti žrebu 21. ročníka slovensko-českej súťaže žien v Bratislave prezentovali aj aktuálne novinky z klubovej kuchyne.
Výrazné zmeny sa udiali v tímoch medailistov z uplynulej sezóny. MŠK Iuventa Michalovce sa rozlúčila so siedmimi hráčkami (Trúnková, Rebičová, Bajčiová, Holejová, Dulinová, Godečová, Trifunovičová), z toho šesť zamierilo do zahraničia. Klub zo Zemplína už avizoval príchody Chorvátky Humelovej, Čiernohorky Krivokapičovej, Talianky Gheorgheovej a Brazílčanky Paizinhovej a návrat Ukrajinky Kompaniecovej. „Sezónu sme hodnotili pozitívne. Získali sme tri trofeje na domácej scéne, mali sme sedem hráčok v reprezentácii na MS. Viac sme od seba čakali v európskej pohárovej súťaži, v ktorej nám chýbalo pol sekundy, aby to dopadlo inak. Verím, že družstvo ukáže opäť takú kvalitu ako tento rok,“ uviedol odchádzajúci tréner a športový riaditeľ Ján Beňadik, ktorého nahradia vo funkciách Peter Kostka (tréner) a Helena Aspridu (športová riaditeľka).

Slovenský vicemajster HC DAC Dunajská Streda tiež obmieňa káder. „Opúšťajú nás tri reprezentantky SR – Viki Oguntoye, Emma Hudáková a Boglárka Bíziková. Z Poruby, ktorej ďakujeme a ústretovosť, prichádza Eliška Desortová, najlepšia strelkyňa z kadetských MS 2016 Bernadett Hornyáková, na pravé krídlo Noémi Kovácsová z Vasasu, ešte sme angažovali brazílsku pivotku s menom Ligia Costa Maia da Silvová a mladú brankárku Barbaru Gajdócziovú zo Székesfehérváru,“ prezradil šéf HC DAC Zoltán Horváth a k uplynulému ročníku dodal: „Prvá polovica bola celkom úspešná, v druhej nám akoby došli sily a prišli zranenia kľúčových hráčok. Teší nás, že sme si udržali 3. miesto v MOL lige. Samozrejme, z prehier vo finále play-off i Slovenského pohára nemáme radosť, ale sú odrazom našich reálnych možností a síl. Potešila nás štvrťfinálová účasť v EP, čo je vzhľadom na našu premiéru dobrý výsledok. Urobíme všetko pre to, aby sme o rok mohli hovoriť, že DAC bude štartovať v Európskej lige.“

V HK Slovan Duslo Šaľa sa snažili stabilizovať káder. „S tabuľkovým umiestnením nemôžeme byť spokojní. Som rád, že družstvo zostáva pokope a ďalej budeme dávať šancu mladým slovenským dievčatám. Káder doplníme o Radku Šalatovú a Edinu Pastorekovú,“ informoval šaliansky kouč Peter Pčola.
AHT HC Tatran Stupava má za sebou nováčikovskú sezónu. „Nie sme spokojní. Faktorov bolo viacero, ktoré k tomu prispeli, teda či už hráčsky káder alebo podmienky. Zlepšilo sa to v druhej časti, keď sme posilnili družstvo skúsenými hráčkami a hneď boli zápasy vyrovnanejšie a mali športovejší charakter. Pracujeme poctivo, aby sme sa zlepšovali. Veríme, že budeme dôstojným súperom,“ uviedol prezident stupavského klubu Ján Papaj.

DHK Baník Most prišiel o svoju kľúčovú hráčku Ivetu Korešovú, vracia sa Michaela Borovská. „Pre nás bola sezóna úspešná, iba na európskej scéne sme sa nedostali do skupinovej fázy. Ciele budeme mať rovnaké – zisk titulu, v MOL lige do 3. miesta a vyhrať Český pohár. Uvidíme, ako to bude v európskej pohárovej súťaži,“ poznamenala predsedkyňa klubu Pavla Chotěborská. Nečakaný finalista českého play-off bol DHC Plzeň. „Do vyraďovacej časti sme postúpili na poslednú chvíľu a zhostili sme sa toho úspešne, čo by malo byť aj vyústenie pre budúci ročník. Tím zostáva pokope, doplnili sme ho o jednu dorasteneckú reprezentantku,“ povedal tréner Richard Řezáč.

Hádzanárkam DHK Zora Olomouc priniesol uplynulý ročník dôvod na spokojnosť, keď v MOL lige obsadili 6. priečku a podarilo sa im vybojovať bronz v národnom play-off. Pokračujeme v prebudovávaní tímu, do Nemecka odchádza Kašpárková. Pokúsime sa zabojovať o play-off,“ uviedol šéf klubu Vítězslav Růžička. Úspešne si počínal nováčik Házená Kynžvart. „Sezóna bola náročná. V Českom pohári sme sa prebojovali až do finále a veľké zaťaženie hráčok sa potom prejavilo v play-off, kde sa nám ušla zemiaková medaila. Aj to však berieme, veď sme obsadili 4. stupienok v MOL lige, boli sme v základnej časti druhý najlepší z českých tímov a napokon sme skončili v play-off štvrtí, čo je všetko veľký úspech. Chceme obhájiť svoje miesto v semifinále a uhrať pár kôl v EP,“ povedal predseda klubu Vladimír König. Naopak, pre DHC Slavia Praha bola uplynulá sezóna jedna z najhorších, keď neobhájil pozíciu českého vicemajstra. „Piate miesto nám nesluší, ale napokon bolo najlepšie z najhorších, takže ho berieme, hoci nechceme na ňom zotrvať. Chceme opäť bojovať o popredné priečky, minimálne si zaistiť účasť v play-off. A to aj napriek tomu, že sme v existenčnom tlaku, lebo sme prišli o peniaze z ministerstva školstva. V náročnej finančnej situácii nám pomohol Český zväz hádzanej,“ priznal skúsený funkcionár pražského zástupcu Richard Toman.

Sokolu Písek sa nevydaril záver ročníka. „Ten rozhodol o tom, že ho nemôžeme hodnotiť ako úspešný, lebo dovtedy sme sa pohybovali na miestach znamenajúcich účasť v play-off, kam sme napokon nepostúpili. V play-out sme navyše klesli za Slaviu. Štart v pohárovej Európe bol neuveriteľná skúsenosť. V družstve nepokračuje ľaváčka Michaela Pešková, trénerka Kateřina Hromádková bude športová manažérka,“ uviedol zástupca klubu Petr Soušek, ktorý prezradil, že v Písku by do roku 2024 mali mať postavenú novú športovú halu v susedstve tej súčasnej oblúkovej. Ani pre DHC Sokol Poruba nedopadla sezóna podľa očakávaní. Napriek pomerne kvalitnému kádru sa hráčkam nepodarilo splniť predsezónny cieľ. Z Poruby odišli tréner Pupík, hráčky Desortová, Polášková, Mučková, Roháčková, Maiwaelderová, Michalíková a už skôr Tichá. Šancu dostanú mladé odchovankyne, v riešení sú aj príchody skúsenejších. Tím sa pod vedením Jaroslava Hudečka pokúsi zabojovať o play-off, možno nie hneď,“ poznamenal za DHC Tomáš Cáp.
Handball PSG Zlín si účasť v MOL lige v sezóne 2022/2023 zaistil až v baráži. „Úspech v nej proti Kunoviciam bol pre nás povinnosťou. Inak sa sezóna neskončila podľa našich predstáv a plánov. V závere sezóny Iva Vávru na trénerskom poste vystriedal Jiří Řezník. Koniec športovej kariéry ohlásila Iveta Blažková, riešime brankársky post. Do tímu nepribudnú zvučné mená,“ poznamenala Zuzana Juríková.

Autor: slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Víkendové šlágre v Moste a Michalovciach

Počas nasledujúceho víkendu sa odohrá v MOL lige kompletné 23. kolo. Šlágre môžeme vidieť v Michalovciach a v Moste. V Chemkostav aréne privíta MŠK Iuventa

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.