Dva postupy cez slovinské tímy

Kategórie

V osemfinále EHF Európskeho pohára budeme čeliť aktuálne druhému tímu najvyššej slovinskej ligy ŽRK Mlinotest Ajdovščina. So slovinským tímom si v pohárovej Európe zahráme po štvrtýkrát. V prvých dvoch súbojoch, zhodou okolností v treťom kole Pohára EHF, sme boli úspešní. Už menej sa nám darilo v kvalifikačnom turnaji o Ligu majstrov, v ktorom sme v semifinále nestačili na rekordného slovinského majstra RK Krim Mercator Ľubľana. Bol to jediný prípad, kedy nás slovinský tím v Európe zastavil.

Mimochodom, s Ajdovščinou sme sa stretli dvakrát v rámci prípravy v auguste 2021. Na pôde súpera sme vtedy vyhrali 31:23 a 31:26. Pred dva a pol rokom boli súčasťou nášho kádra aj brankárky Naira Almeidová a Iryna Jablonská, ako aj hráčky Marija Radovičová, Lívia Klučková, Jevgenija Kohučová, Marianna Paľová, či Alena Dvorščáková, ktorá bude tentoraz pre zranenie chýbať.

ŽRK Mlinotest Ajdovščina – MŠK Iuventa Michalovce 23:31 (9:18)
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Štefaniková 4, Holejová 3, Bajčiová 3, Klučková 5, Kohučová 1, Radovičová 3, Trifunovičová 1, Rebičová, Vagaská 1, Dvorščáková, Trúnková 4, Godečová 6.

ŽRK Mlinotest Ajdovščina – MŠK Iuventa Michalovce 26:31 (13:14)
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Štefaniková 5, Holejová 1, Bajčiová 3, Klučková 8, Kohučová 1, Radovičová 1, Trifunovičová 1, Rebičová 3, Vagaská 1, Dvorščáková 1, Trúnková 4, Godečová 2.

Vôbec prvýkrát sme v pohárovej Európe čelili slovinskému tímu v sobotu šiesteho januára 2007. Pred sedemnástimi rokmi sme sa predstavili v Ptuji, kde sme narazili v prvom zápase tretieho kola Pohára EHF tamojšiemu ŽRK Mercator Tenzor. V Ptuji sme prehrali 29:31. Zverenky vtedajšieho trénera Dušana Daniša duel zachránili v druhom polčase. Po prvom totiž prehrávali 9:18. Na postup do osemfinále, kde nestačili na španielske Prestigo, im následne o týždeň neskôr stačilo domáce víťazstvo 31:22.  Gólovo sa darilo v týchto súbojoch hlavne spojkám. V prvom súboji bola najlepšou strelkyňou so šiestimi gólmi Anika Dittelová, v druhom sa siedmimi zaskvela Alžbeta Tóthová. Duely so slovinským tímom boli premiérové pre vtedy iba devätnásťročnú Teréziu Szollosiovú.

2006/2007
EHF CUP
3.kolo
6.1.2007: ZRK Mercator Tenzor Ptuj – Iuventa Michalovce 31:29 (18:9)
IUVENTA: Krajcárová, Vaverková – Dittelová 6, Tóthová 3, Hodošková 2, Gregorčíková 6, Cínová 3, Kožuchová, Kalaninová 3, Beňušková 1, Hricíková 4, Szollosiová, Školková.

13.1.2007: Iuventa Michalovce – ZRK Mercator Tenzor Ptuj 31:22 (18:12)
IUVENTA: Krajcárová, Vaverková – Tóthová 7, Hriciková 4, Hodošková, Gregorčíková 4, Cínová 7, Kožuchová, Kalaninová 4, Beňušková, Dittelová 3, Szollosiová, Školková 2, Plencnerová.

Ďalšia konfrontácia so slovinským tímom sa odohrala po viac ako šiestich rokoch a to konkrétne v novembri 2013. Opäť to bolo v treťom kole Pohára EHF. Tentoraz sme čelili vtedajšiemu vicemajstrovi krajiny RK GEN-I Zagorje Tentoraz to boli oveľa dramatickejšie zápasy, ako proti Ptuj. Doma sme vyhrali o sedem gólov 31:24. Toto víťazstvo nám nakoniec stačilo na postup do osemfinále. V Zagori sme totiž prehrali iba 21:27, hoci počas druhého polčasu bol rozdiel v skóre aj deväťgólový… V odvetnom súboji nás potiahla naša terajšia hráčka Marianna Paľová (vtedy ešte Rebičová), ktorá strelila deväť gólov. V obidvoch hrala aj naša terajšia kapitánka Paťa Wollingerová. Zápasy so slovinským tímom si pamätajú aj naše terajšie mládežnícke trénerky Dominika Horňáková a Zuzana Piskayová (dnes už Chripáková). V osemfinále sme následne nestačili na nemecký Bayer Leverkusen aj s našou bývalou hráčkou Denisou Glankovičovou.

2013/2014
EHF CUP
3. kolo
9.11.2013: Iuventa Michalovce – RK GEN I Zagorje 31:24 (14:13)
IUVENTA: Gubiková, Medveďová – Kiridžičová 4, Holešová, Piskayová, Markovičová 3, Szollosiová 8, Rebičová 5, Vargová, Geričová, Horňáková 5, Wollingerová, Trehubová 6, Kovaličková.

17.11.2013: RK GEN I Zagorje – Iuventa Michalovce 27:21 (14:9)
IUVENTA: Gubiková, Medveďová – Kiridžičová, Holešová, Piskayová, Markovičová, Szollosiová 5, Rebičová 9, Geričová, Horňáková 1, Wollingerová, Olšovská, Trehubová 4, Kovaličková 1.

Nateraz posledná konfrontácia nášho tímu v európskom pohári so slovinským sa odohrala desiateho septembra 2016. Na kvalifikačnom turnaji o Ligu majstrov sme v semifinále podľahli domácemu rekordnému slovinskému majstrovi RK Krim Mercator Ľubľana 22:28. RK Krim Mercator zvládol následne aj finálový duel a postúpil do hlavnej fázy Ligy majstrov. Bola to jediná konfrontácia o slovinským tímom, kde sme sa netešili z postupu. Aj tento duel si pamätajú Wollingerová s Paľovou, premiéru proti slovinskému tímu vtedy absolvovala Veronika Habánková, ktorá je v tíme aj dnes. Habánková vtedy strelila dva góly, Paľová jeden a Wollingerová bola so štyrmi gólmi druhou najlepšou strelkyňou nášho tímu.

2016/17
Liga majstrov
Kvalifikačný turnaj
10.9.2016: RK Krim Mercator Ľubľana – Iuventa Michalovce 28:22 (14:10)
IUVENTA: Lafuente, Medveďová – Černovová, Holešová 2, Štefaniková, Kišíková, Rebičová 1, Nagyová 2, Habánková 2, Levčenková 5, Schusterová 3, Wollingerová 4, Dziurová, Dubovcová, Bajčiová, Perederijová 3.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.