Dvojgólové víťazstvo nad Benficou Lisabon

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom súboji EHF Európskeho pohára nad aktuálnym lídrom portugalskej ligy Benficou Lisabon 30:28 a pred odvetným súbojom je všetko otvorené. Odvetný duel sa odohrá budúcu nedeľu od 16.00 hod. na portugalskej pôde.

Súboj víťaza MOL ligy a aktuálneho lídra portugalskej ligy začali pred takmer do posledného miesta zaplnenou Chemkostav arénou lepšie Michalovčanky. Skóre duelu otvorila ich kapitánka Wollingerová, v štvrtej minúte na 3:1 upravila Klučková. Portugalčankám sa síce zlepšenou obranou podarilo vyrovnať na 7:7, následne sa ale chytila brankárka Almeidová a po ďalšom góle Klučkovej vyhrávali Zemplínčanky 9:7. Hostkám sa podarilo dvoma gólmi v rade vyrovnať, na čo lavička Michaloviec reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom dvakrát skórovala Popovcová a time-out si brala aj Benfica. Ten ale Portugalčanky nenakopol, keďže stále zaostávali o niekoľko gólov. Kompaniecová prvýkrát poslala Michalovce do trojgólového vedenia (12:9) a to si domáce hráčky udržali až do konca prvého polčasu, ktorý vyhrali 14:11. Skóre druhého polčasu otvorila Kompaniecová (15:11). Stále to ale bola naháňačka o každý jeden gól. Michalovčanky sa viackrát dostali na štvorgólové vedenie, ktoré ale Benfica zakaždým dokázala znížiť. Na začiatku poslednej desaťminútovky viedli domáce 26:22, no po dvoch zahodených pokutových hodoch hostky opäť znížili a v zápase prehrali 28:30. Pred odvetným duelom je teda všetko otvorené.

MŠK Iuventa Michalovce – Sport Benfica Lisabon 30:28 (14:11)
Pok. hody: 4/2 – 4/4. Vylúčené: 5 – 4. Rozhodovali: Rausch a Linster (obaja Luxembursko). Divákov: 1600.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová, Dvorščáková, Pejovičová, Dorszová, Popovcová 5, Bačenková 1, Habánková 7/1, Soskyda, Kohučová, Wollingerová 4, Kompaniecová 7, Biegerová, Klučková 5/1, Krivokapičová 1.
SPORT BENFICA: Rodrigues Ferrain, Ursu – Costová, Borščenková 7/4, Unjanque 2, Rodriguesová 4, Bolzan e Silva 4, Lage 1, Oliveira, Sequeira 4, Santos Souza, Santos Maria 2, Semedo, Minciuna 3, Ferreira da Silva, Lutun Shunu 1.

Peter Kostka (tréner Iuventy): “Nemám až takú pozitívnu emóciu, ako by som mal pri výhre o štyri či päť gólov. My sme jednoznačne mali takým rozdielom tento zápas zvládnuť, preto ma to hnevá. Dva góly pred odvetou nič neznamenajú. Mali sme z toho doma vyťažiť viac.”