František Urban trénerom hádzanárov Brna

Kategórie

Novým trénerom mužského výberu SHC Malomeřice Brno sa stal náš bývalý tréner František Urban. Hráčom SHC patrí po jesennej časti s dvoma bodmi posledné miesto v tabuľke najvyššej českej Extraligy.

František Urban pôsobil v našom klube šesť rokov. Najskôr bol asistentom Jána Packu pri ženskom tíme, následne viedol staršie dorastenky. Od februára 2014 do marca 2018 bol hlavným trénerom ženského družstva, s ktorým vyhral štyrikrát MOL ligu a taktiež aj slovenský titul. Od sezóny 2019/20 bol hlavný trénerom hádzanárok Slavie Praha, kde v posledných dňoch roka 2021 skončil. Urban bol určitý čas aj asistentom reprezentačného trénera ženského družstva Jána Packu. „S hráčmi sa teraz bližšie zoznamujem. Nateraz ich mám napozeraných z videa a poznám akurát ich čísla. Mužstvo potrebuje predovšetkým nutne zrýchliť hru, potrebujeme hrať na 70 útokov. Som pomerne náročný tréner a rád by som sa vyhol bojom o záchranu a takisto aj baráži. K tomu je potrebná tvrdá práca. Hráči musia vyjsť z komfortnej zóny. Základom je dobrá partia, potom pôjde všetko,“ povedal Urban pre stránku svojho nového klubu.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky z Malaciek so štyrmi bodmi

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy sa naďalej vezú na víťaznej vlne. V ôsmom kole najvyššej súťaže sa ale poriadne potrápili na

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.