Iuventa v novej sezóne bez Vladimíry Kišíkovej

Kategórie

Tréner hádzanárok Iuventy Michalovce Peter Dávid sa v novej sezóne už bude musieť zaobísť bez Vladimíry Kišíkovej. Pivotka s reprezentačnými skúsenosťami v tíme totiž končí. Nedohodla sa na novej zmluve. Iuventa tak na tomto poste bude mať slovenskú reprezentantku Nikoletu Trúnkovú a mládežnícku reprezentantku Valériu Dulinovú, ktorá do Michaloviec prišla v týchto dňoch z Hlohovca. Nie je vylúčené, že do tímu dvanásťnásobného slovenského majstra pribudne ešte jedna pivotka. Spolu s Kišíkovou v klube končí aj ukrajinská stredná spojka Ela Savko.

Dvadsaťštyriročná odchovankyňa michalovskej hádzanej Kišíková pôsobila v prvom tíme od svojich osemnástich rokov. Za šesť sezón sa z nej stala stálica na poste pivota a nakukla aj do slovenskej reprezentácie. „Koniec v materskom klube ma trošku mrzí,“ rozhovorila sa pre náš portál Vladimíra Kišíková, ktorá podľa vlastných slov doplatila na to, že sa chcela zachovať férovo a klubu ihneď oznámila, že chce hrať už iba jeden rok. „S koncom hádzanárskej kariéry som sa pohrávala už viackrát. Vždy som ale zabojovala a to som chcela urobiť aj tentoraz. Chcela som tu ešte rok hrať. Bolo to preto, že v septembri začnem piaty ročník na vysokej škole. Po jej skončení sa už chcem venovať civilnému zamestnaniu. To som vysvetlila aj vedeniu, ktoré ale nechcelo podpísať zmluva iba na rok. Preto sme sa nedohodli.“ Vladimíra Kišíková ešte s tímom ukončila májový prvý blok letnej prípravy, do druhého sa už nezapojila. „Počnúc májom mi skončila zmluva a na novej sme sa nedohodli, hoci rokovania prebehli. Vedenie klubu chcelo, aby som aspoň chodila na tréningy poobede a popritom sa venovala aj trénovaniu, to by som ale popri vysokej škole nestíhala. Preto som sa rozhodla ich ponuku neprijať,“ dodáva sympatická odchovankyňa michalovskej hádzanej.

Pracujú na náhrade

O reakciu na odchod dlhodobej stálice sme samozrejme požiadali aj predstaviteľov dvanásťnásobného slovenského majstra. Športový riaditeľ klubu Jan Beňadik najskôr vyzdvihol prínos Kišíkovej pre klub. „Kiši sa chceme v prvom rade poďakovať za prácu, ktorú tu odviedla. Za celý klub jej úprimne želám do budúcna všetko dobré. Samozrejme, pripravujeme aj oficiálnu rozlúčku. Stane sa tak počas jedného zo septembrových domácich duelov,“ konštatuje Jan Beňadik, ktorý nám následne poskytol informácie ku Kišíkovej odchodu. O ďalšom pôsobení sme sa rozprávali už dlhšie. Najskôr nebolo úplne jasné, či bude vôbec chcieť ešte pokračovať. Počas posledných dvoch sezón mala pretrvávajúce zdravotné problémy. Neskôr sme hľadali možnosti, ako by ešte rok pôsobila pri družstve a v klube. Bohužiaľ sme nenašli riešenie, ktoré by bolo pre obe strany akceptovateľné. Vladka vidí po nasledujúcej sezóne svoju ďalšiu budúcnosť mimo športu a hádzanej, a my sa na strane druhej musíme pozerať aj ďalej, ako len na nadchádzajúcu sezónu.“ O náhrade za Kišíkovú zatiaľ Beňadik hovoriť nechcel. „Na poste pivota zatiaľ máme dve slovenské reprezentantky Trúnkovú a Dulinovú. Pracujeme na tom, aby sme post pivota rozšírili ešte o jednu hráčku.“

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.