Iuventa vo Váci s dvoma tvárami

Kategórie

Tretiu hernú previerku počas letnej prípravy absolvovali v závere týždňa hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. Dvanásťnásobný slovenský majster sa predstavil na Dunajskom pohári v maďarskom Váci, kde sa prezentoval v negatívnom, aj pozitívnom smere.

Najskôr mu domáci NKSE uštedril devätnásťgólovú facku (42:23). V zápase o tretie miesto sa ale zverenky trénera Jana Beňadika spamätali a po výhre 35:28 nad ambicióznym nováčikom maďarskej ligy Vasas SC skončili na kvalitne obsadenom turnaji na bronzovej pozícii. „Piatkový zápas s domácimi nám fakt nevyšiel. Ani si nepamätám zápas, kedy to všetko spadlo tak ako teraz a vôbec ničím sme sa nevedeli chytiť. Museli sme si to odtrpieť až do samotného konca. V sobotu proti Vasasu sme sa postupne zlepšovali a v samom závere sme mali najlepší úsek, ktorým sme strhli duel na svoju stranu. Bude dôležité, ako sa od toho odrazíme do ďalších zápasov. Je len na nás, ako sa budeme prezentovať ďalej,“ poznamenal na margo vystúpenia v Maďarsku tréner MŠK Iuventa Beňadik, ktorého zverenky získali druhé medailové umiestnenie v rade, keď pred týždňom obsadili na ďalšom kvalitne obsadený turnaji Stadtwerk Cup vo švajčiarskom St. Gallene druhé miesto.

Michalovčanky tak majú za sebou aj tretiu hernú previerku pred začiatkom sezóny. Štvrtú absolvujú túto stredu a vo štvrtok dvojzápasom na ihrisku nováčika MOL ligy, poľského Ruchu Chorzów. Pred úvodným ligovým duelom v sobotu štvrtého septembra s Hodonínom im nakoniec ešte pribudla jedna herná previerka. „Generálku absolvujeme štvrtok druhého septembra na pôde maďarskej Kisvárdy,“ informuje nás Beňadik. Podľa jeho slov je dôležitý aj fakt, že v každom zápase zaberie nejaká iná hráčka. „Dáva nám to väčšie možnosti, no na druhej strane, v zápase s Vácom sa nedokázal chytiť nikto. Pre mňa toto bolo zarážajúce, že v predošlých zápasoch nás vždy niekto herne potiahol. Proti Vácu sa nechytil vôbec nikto. Je to ale zatiaľ v pohode. Dievčatá si stále hľadajú svoje miesto. Do zápasového diania sme zapojili Paťu Wollingerovú, v Maďarsku už hrala aj Hela Ryšánková, ktorá je po operácii kolena. V Chorzówe by už mala hrať aj Valéria Dulinová, takže nateraz jedinou hráčkou so zdravotnými problémami je Lívia Klučková,“ dodáva na záver tréner MŠK Iuventa.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Viac na preskúmanie

Ženy

So švajčiarskym súperom po druhýkrát

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce patria k najúspešnejším a najaktívnejším klubom na Slovensku v bojoch o pohárovú Európu. Do nej prvýkrát nakukli po prvom titule

Aktuality

V Európskej lige proti Parížu 92

Naším súperom v druhom kole Európskej ligy bude francúzsky Paríž 92. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle EHF vo Viedni. Prvý duel

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.