Kadetky Slovenska účastníkom MS 2022

Kategórie

Slovenské kadetské reprezentantky si zahrajú na tohtoročných majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov. Európska hádzanárska federácia (EHF) informovala svoje členské asociácie o tímoch, ktoré doplnili menoslov účastníkov na svetových šampionátoch kadetiek i junioriek. Pozitívna správa sa týka aj Slovenska v súvislosti s MS „18“ v Gruzínsku, keď získalo jednu z prerozdelených miesteniek. Tie udeľovali po suspendovaní Ruska pre vojnový konflikt na Ukrajine a namiesto nevyužitej miestenky pre zástupcu Oceánie.

Namiesto Ruska bude v Gruzínsku štartovať Rakúsko (14. z ME 2021 hráčok do 17 rokov) a miesto vyhradené pre oceánskeho zástupcu zaujme práve kadetský výber SR, ktorý na lanskom kontinentálnom šampionáte v čiernohorskej Podgorici obsadil ešte pod vedením Petra Pčolu 15. priečku a nevybojoval si priamy postup. Slovensko tak bude šestnástym európskym účastníkom letných MS, ktoré sa uskutočnia od 3. do 14. augusta 2022 v Tbilisi. Kadetky má už aktuálne trénersky na starosti duo Ľuboš Hepner – Marek Bozsóky. Pokiaľ ide o MS do 20 rokov v Slovinsku (22. 6. – 3. 7. 2022), tak slovenské juniorky si pod taktovkou Michala Lukačína vlani v lete vybojovali postup 12. miestom na ME „19“ v slovinskom Celje. Z pozícií náhradníkov sa na medzi účastníkov šampionátu posunuli Čierna Hora a Rakúsko. Juniorky SR už vedie dvojica Ján Beňadik – Juraj Hudák.

Autor: slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Aktuality

Po druhýkrát so Švajčiarkami

Naše ženské družstvo si v druhom kole Európskeho pohára zmeria sily so švajčiarskym Yellow Winterthur. Oba zápasy sa po dohode klubov

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.