Kynžvart sme vyprášili o pätnásť gólov 41:26

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalove sa v lige naďalej vezú na víťaznej vlne. V zápase deviateho kola MOL ligy vyhrali nad Házená Kynžvart 41:26 a dosiahli tak ôsme ligové víťazstvo v rade a desiate celkom. Zverenky trénera Petra Kostku do konca jesennej časti v lige odohrajú ešte dva zápasy. V sobotu jedenásteho novembra sa predstavia v Zlíne a jesennú časť v MOL lige uzavrú v stredu pätnásteho novembra domácim súbojom s Pískom (17.30 hod.).

V Chemkostav aréne na seba narazili dva tímy, ktoré ťahali víťazné šnúry a v prvom polčase to aj bolo vidno. Hrala sa totiž rýchla a dynamická hádzaná s viacerými peknými akciami. Iuventa síce udávala tempo hry, súperky ale nezaostávali. V polovici polčasu viedli Michalovčanky iba o dva góly (9:7), druhá už ale patrila im a v 27. minúte vyhrávali 16:11. Kynžvart ale dvoma gólmi zdramatizoval a zdalo sa, že druhý polčas môže priniesť drámu. Nestalo sa. V druhom dejstve totiž Michalovčanky svoje súperky zmietli z palubovky a po výhre 41:26 sa tešia z ôsmeho ligového víťazstva v rade.

MŠK Iuventa Michalovce – Házená Kynžvat 41:26 (16:13)
Pok. hody: 0/0 – 5/2 . Vylúčené: 2 – 1. Rozhodovali: Záhradník a Budzák (obaja Slovensko). Divákov: 350.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 1, Pejovičová 2, Dorsz 5, Popovcová 9, Paľová 3, Bačenková 1, Habánková 3, Soskyda 1, Kohučová 2, Wollingerová 1, Kowaliková 11, Kompaniecová 2, Klučková.
HÁZENÁ: Srpová, Buchtová – Konigová, Tesařová 5, Durovičová, Vávrová 1, Michalcová, Patrnčiaková 4, Bezruková 1, Dresslerová 7, Némethová 2/2, Božovičová, Kapusniaková 3, Hejkalová 2.

Peter Kostka, tréner MŠK Iuventa: “V domácom prostredí sme konečne ukázali svoju silu. O kvalitu zápasu sa ale pričinil aj súper, ktorý k nám prišiel hrať, nie zdržiavať. Teší ma víťazstvo, aj to, že všetky dievčatá zahrali. Niektoré výborne, niektoré dobre.”

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.