Naším finálovým súperom v Slovenskom pohári Dunajská Streda

O trofej v Slovenskom pohári žien budú v sezóne 2023/2024 bojovať hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda, pre ktoré to bude repríza finále z predchádzajúcej edície.

Michalovčanky obhajujúce prvenstvo pred vyše týždňom uspeli na pôde prvoligovej Stupavy 34:11 a Dunajskostredčanky zvládli náročnú úlohu na palubovke HK Slovan Duslo Šaľa, kde vo štvrtok zvíťazili 32:27 (16:16). Zverenky trénera Viktora Debreho sa pomalšie rozbiehali úvodnú desaťminútovku prehrali 3:8, v 20. min zaostávali 8:14 a v 25. min ešte 11:16. Napriek tomu ešte stihli do po polčasovej prestávky vyrovnať. Hneď po zmene strán sa dostali do vedenia, ale Šalianky ešte otočili na 21:20 v 41. min, ale následne prišli chvíle hráčok HC DAC, ktoré naklonili vývoj duelu vo svoj prospech (27:23) a potom už miestenku do marcového finále v Trnave nepustili z rúk.

Výsledok stredajšieho stretnutia semifinále Slovenského pohára v hádzanej žien 2023/2023 (hralo sa na jeden zápas):

HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda 27:32 (16:16)
Najviac gólov: Ščípová 9/3, Pastoreková 4, B. Königová 3 – Juhosová 9, Iličová 5, E. Rajnohová a R. Bíziková po 4
pok. hody: 4/4 – 2/1, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Budzák a Záhraník, 700 divákov

Autor: slovakhandball.sk