Po hladkej výhre nad Porubou sme blízko k triumfu v MOL lige

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase 24. kola MOL ligy na domácej pôde nad DHC Sokol Poruba hladko 36:22 a sú už len krôčik od svojho desiateho titulu v nadnárodnej lige. V poslednom kole privítajú v stredu trinásteho apríla o 16.30 hod. Kynžvart a v prípade víťazstva im odovzdaj zlaté medaile. Ešte predtým ich v nedeľu desiateho apríla v Topoľčanoch čaká finálovú súboj Slovenského pohára proti Dunajskej Strede.

Michalovčanky sa po pokorení Mostu v priebehu štyroch dní pokúšali o zdolanie ďalšieho popredného českého tímu MOL ligy. Štart do zápasu tentoraz nemali ideálny, keď prehrávali 1:2, aj 2:3. Následne ale zaknihovali sériu piatich gólov v rade a v desiatej minúte viedli 7:3. Následne zvýšila Štefaniková na 8:4, na čo už lavička DHC Sokol reagovala oddychovým časom. Aj po ňom ale dominovala na palubovke Iuventa, ktorá nakoniec prvé dejstvo vyhrali po troch góloch v rade v samom závere 17:7. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky naďalej kráčali k dôležitému víťazstvu, ktoré by m priblížilo desiaty titul v MOL lige. Porubu prakticky do ničoho nepustili a v zápase vyhrali hladko 36:22.

MŠK Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba 36:22 (17:7)
Pok. hody: 3/3 – 5/3. Vylúčené: 3 – 2. Rozhodovali: Sabol a Daňo. Divákov: 560.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 3, Štefaniková 4, Popovcová 3, Rebičová 2, Trifunovičová 2, Trúnková 8, Kohučová, A. Holejová 6/2, Wollingerová 2, Bajčiová, Polievková, Godečová 2, Abildová 4/1. Borysevyčová.
DHC SOKOL: Kučerová 5, Dybalová 1, Rajová 2, Farářová 3/2, Salašová 1, Maiwaelderová, Polášková 2, Michalíková, Bestová , Desortová , Konečná 2, Baumbachová, Novobilská, Hřebejková.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Aktuality

Hlavatý víťazom Nórskeho pohára

Aj tento týždeň sme pre vás pripravili článok o našich bývalých v zahraničí. Trofej v NM Cupe patrí hádzanárkam Vipers Kristiansand. Zverenky

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.