Po obrovskej dráme do štrnásteho národného finále v rade

Kategórie

Rekordér v počte ženských hádzanárskych titulov MŠK Iuventa Michalovce zabojuje o svoj pätnásty slovenský titul. Michalovčanky v náročnej semifinálovej sérii zvíťazili nad HK Slovan Duslo Šaľa 2:1 na zápasy. V prvom stretnutí síce prehrali v Šali 22:24, minulú stredu ale doma vyhrali 29:26 a v nedeľu rozhodli o svojom postupe v Šali, kde vyhrali 19:18. O postupový gól sa postarala päť sekúnd pred koncom michalovská kapitánka Patrícia Wollingerová.

Michalovčanky síce získali posledných jedenásť titulov, no v semifinálovej sérii favoritom neboli. V základnej časti MOL ligy totiž skončilo Duslo na druhom a Michalovčanky až na štvrtom mieste. Aj preto mali jeho hráčky výhodu domáceho duelu v rozhodujúcom treťom zápase, ktorú ale nevyužili. „Sme všetci radi, že sa nám podarilo postúpiť do finále. Už po niekoľkokrát v sezóne sa ukázal charakter tímu. Vedeli sme, že so Šaľou nemôžeme hrať rýchlu hádzanú. Stavili sme to na pomalý útok a na to, že máme viac skúsenosti, čo aj rozhodlo. Teraz si na chvíľu oddýchneme a ideme sa pripraviť na náročné finále,“ uviedol po postupe do finále tréner Michalovčaniek Peter Kostka.

Súperom Iuventy bude po tretíkrát v rade HC DAC Dunajská Streda. Ten tentoraz ale bude favoritom série, keďže skončil lepšie v MOL lige, ktorú vyhral a navyše má aj širší káder. Kostkovi sa totiž počas semifinále zranili dve hráčky základnej zostavy – Alena Dvorščáková a Anastassija Krivokapičová. „Všetky aspekty hrajú pre DAC. Jeho hráčky sú oddýchnutejšie, pretože sa v semifinále netrápili so Stupavou a majú aj širší káder. My môžeme len prekvapiť, táto pozícia nám ale vyhovuje,“ pokračuje Kostka. My dodajme, že finálová séria štartuje tento víkend v Dunajskej Strede. Druhý duel série hranej na dve víťazstvá sa odohrá budúcu stredu v Michalovciach.

Zdroj: Podvihorlatské noviny (Peter Brendza)

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.