Pohodlné víťazstvo nad Kosovom, jedenásť gólov “iuvenťáčok”

Víťazný vstup majú za sebou slovenské kadetky na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 17 rokov v tureckej Ankare. Zverenky trénera Jána Beňadika naplnili papierové predpoklady a v sobotňajšom úvodnom vystúpení zdolali v B-skupine Kosovčanky jednoznačne 35:15 (18:7). Do streleckej listiny sa zapísalo všetkých päť našich reprezentantiek. Po štyri góly zaznamenali Sabovová s Geffertovou, po jednom pridali aj Paľová, Vanda Čižmáriková a Cuperová.

Mladé Slovenky po vyrovnanej úvodnej desaťminútovke (3:2) ovládli dianie na palubovke a už po necelých dvadsiatich minútach si vypracovali dvojciferný náskok (13:3). Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil a slovenské hráčky pokračovali vo zvyšovaní náskoku, ktorý po presnom zásahu Cuperovej pol minúty pred koncom narástol až na dvadsať gólov. Najlepšou strelkyňou tímu SR bola šesťgólová Anna Sába Svec. Slovenské kadetky nastúpia na druhé stretnutie v nedeľu 6. augusta od 17.45 h proti Bulharkám.

Slovensko – Kosovo 35:15 (18:7)
Zostava a góly SR: Šperglová, Szalaiová – Tomašechová, Letková 2, Cuperová 1, Brezánska 4, N. Labudová 2, Paľová 1, Gyárfásová 3, Sabovová 4, Lukačinová 2, Beke 5, Čižmáriková 1, Geffertová 4, L. Labudová, Svec 6
pok. hody: 4/3 – 4/3, vylúčené: 9 – 7, ČK: 29. Krasniqiová (Kosovo) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Härgin a Makejev (obaja Est.)