Gólostroj Sabovovej pri výhre nad Bulharskom

Kadetky Slovenska zvládli oba víkendové zápasy na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 17 rokov v tureckej Ankare. Zverenky trénera Jána Beňadika po sobotňajšom úspešnom vstupe proti Kosovčankám (35:15) zdolali v nedeľu jednoznačne aj Bulharky, s ktorými si poradili výsledkom 37:23 (19:12) a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke B-skupiny.

Bulharské súperky síce v úvode vyrovnali na 1:1 i 2:2, ale slovenské hráčky postupne zobrali opraty duelu do svojich rúk, čo sa odzrkadľovalo aj na skóre a už v 22. min po góle Sabovovej mali dvojciferný náskok (16:6). Protivníčky do prestávky stiahli rozdiel na sedem gólov, ale po zmene strán opäť dominoval na palubovke tím SR, ktorý svoje vedenie zdvojnásobil. K vysokému víťazstvu strelecky najviac prispela Barbora Sabovová, autorka 11 presných zásahov. Z hráčok MŠK Iuventa sa do streleckej listiny zapísala jedným gólom aj Tamara Geffertová.

Po dvoch voľných dňoch čakajú Slovenky rozhodujúce duely o postup do semifinále. V stredu o 15.30 h nastúpia proti družstvu Fínska a vo štvrtok o 13.15 h proti Poľsku.

Výsledky – majstrovstvá EHF do 17 rokov (Ankara/Tur.) – B-skupina – 2. kolo – nedeľa:
Kosovo – Poľsko 19:40 (9:18)

Bulharsko – Slovensko 23:37 (12:19)
Zostava a góly SR: Šperglová, Szalaiová – Tomašechová, Letková, Cuperová, Brezánska 7, N. Labudová 5, Paľová, Gyárfásová 2, Sabovová 11/3, Lukačinová 3, Beke 2, Čižmáriková, Geffertová 1, L. Labudová 2, Svec 4
pok. hody: 0 – 4/3, vylúčené: 4 – 3, rozhodovali: Pagh a Thygesen (obaja Dán.)

Hlas:
Ján Beňadik (tréner SR “17”): “Dnes sme mali výborný vstup do zápasu a počas prvého polčasu sme si vytvorili rozhodujúci náskok. Celé stretnutie sme mali pod kontrolou a pripísali sme si dva dôležité body. Počas pondelkového voľného dňa si pozrieme zápas Fínsko – Poľsko, teda našich súperov, s ktorými odohráme ďalšie dva duely v skupine.”