Prešov sme zdolali 31:23 a v lige sme naďalej stopercentní

Kategórie

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí prvého kola MOL ligy nad ŠŠK Prešov 31:23 (16:11) a v lige tak majú stále stopercentnú bilanciu. Zverenky trénera Petra Dávida budú v lige najbližšie v hre v piatok 30. októbra v Prešova. Ešte predtým ich čaká počas nasledujúceho víkendu dvojzápas v druhého kola Pohára EHF vo francúzskom Paríži, kde vyzvú tamojší Paris 92. Následný zápas predohrávaného ôsmeho kola v Písku, ktorý mali odohrať cestou naspäť, sa nateraz ruší.

Lepší štart do zápasu mali Michalovčanky, ktoré v štvrtej minúte viedli 3:1. Prešovčanky však kontrovali troma gólmi v rade a po presnej strele kanonierky Šutranovej viedol ŠŠK v deviatej minúte 4:3. Michalovčanky sa ale dvoma gólmi v rade opäť dostali do vedenia a hoci Prešov následne vyrovnal na 5:5, zápas začali preberať na svoju stranu. V 21. minúte viedli po góle Trifunovičovej 10:6. Keď v 23. minúte po treťom góle Iuventy v rade zvýšila Trúnková už na 13:7, lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten na chvíľu nápor Iuventy utlmil a polčas sa skončil jej vedením 16:11.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Dianie na palubovke definitívne ovládli domáce hráčky a ich tréner Peter Dávid tak postupne mohol obtočiť na palubovke celý káder. Do hry sa tak dostali aj mladučké Kohučová s Dmytrenkovou, ktoré sa po prvýkrát zapísali aj do streleckej listiny. Hneď v úvode druhého dejstva odskočila Iuventa na 19:12, v 41. minúte bol po góle Popovcovej rozdiel v skóre už deväťgólový (22:13). O štyri minúty neskôr po tvrdej strele Kohučovej viedla Iuventa po prvýkrát v stretnutí o desať gólov (24:14). Vzhľadom na to, že tréner Peter Dávid poslal na ihrisko všetky svoje hráčky, Prešovčanky držali tento gólový odstup až do konca zápasu. Ešte štyri minúty pred koncom viedla Iuventa stále o desať gólov, v samom závere však ŠŠK Vagaskej a Vargovej skorigoval na konečných 23:31.

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 31:23 (16:11)
Pok. hody: 3/2 – 7/4. Vylúčené: 9 – 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Bez divákov.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová 2, Klučková 4/2, Dmytrenko 3/1, Popovcová 5, Rebičová, Trifunovičová 5, Trúnková 1, Kohučová 3, M. Kakaščíková, Štefánová 2, A. Holejová 3, Godečová 1, Bajčiová 2, Dulinová.
ŠŠK: Feščáková, Poláková, Pokorná – Dvorščáková 2/1, Vargová 7/1, Ratvajská 2, Vraňuchová 1, Šutranová 5/2, Smolková, Ščerbáková 3, Vencúriková 1, Vagaská 2.

Foto: Peter Brendza, ďalšie fotky tu

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.