Prešov sme zdolali 31:23 a v lige sme naďalej stopercentní

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí prvého kola MOL ligy nad ŠŠK Prešov 31:23 (16:11) a v lige tak majú stále stopercentnú bilanciu. Zverenky trénera Petra Dávida budú v lige najbližšie v hre v piatok 30. októbra v Prešova. Ešte predtým ich čaká počas nasledujúceho víkendu dvojzápas v druhého kola Pohára EHF vo francúzskom Paríži, kde vyzvú tamojší Paris 92. Následný zápas predohrávaného ôsmeho kola v Písku, ktorý mali odohrať cestou naspäť, sa nateraz ruší.

Lepší štart do zápasu mali Michalovčanky, ktoré v štvrtej minúte viedli 3:1. Prešovčanky však kontrovali troma gólmi v rade a po presnej strele kanonierky Šutranovej viedol ŠŠK v deviatej minúte 4:3. Michalovčanky sa ale dvoma gólmi v rade opäť dostali do vedenia a hoci Prešov následne vyrovnal na 5:5, zápas začali preberať na svoju stranu. V 21. minúte viedli po góle Trifunovičovej 10:6. Keď v 23. minúte po treťom góle Iuventy v rade zvýšila Trúnková už na 13:7, lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten na chvíľu nápor Iuventy utlmil a polčas sa skončil jej vedením 16:11.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Dianie na palubovke definitívne ovládli domáce hráčky a ich tréner Peter Dávid tak postupne mohol obtočiť na palubovke celý káder. Do hry sa tak dostali aj mladučké Kohučová s Dmytrenkovou, ktoré sa po prvýkrát zapísali aj do streleckej listiny. Hneď v úvode druhého dejstva odskočila Iuventa na 19:12, v 41. minúte bol po góle Popovcovej rozdiel v skóre už deväťgólový (22:13). O štyri minúty neskôr po tvrdej strele Kohučovej viedla Iuventa po prvýkrát v stretnutí o desať gólov (24:14). Vzhľadom na to, že tréner Peter Dávid poslal na ihrisko všetky svoje hráčky, Prešovčanky držali tento gólový odstup až do konca zápasu. Ešte štyri minúty pred koncom viedla Iuventa stále o desať gólov, v samom závere však ŠŠK Vagaskej a Vargovej skorigoval na konečných 23:31.

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 31:23 (16:11)
Pok. hody: 3/2 – 7/4. Vylúčené: 9 – 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Bez divákov.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová 2, Klučková 4/2, Dmytrenko 3/1, Popovcová 5, Rebičová, Trifunovičová 5, Trúnková 1, Kohučová 3, M. Kakaščíková, Štefánová 2, A. Holejová 3, Godečová 1, Bajčiová 2, Dulinová.
ŠŠK: Feščáková, Poláková, Pokorná – Dvorščáková 2/1, Vargová 7/1, Ratvajská 2, Vraňuchová 1, Šutranová 5/2, Smolková, Ščerbáková 3, Vencúriková 1, Vagaská 2.

Ženy

Možným súperom aj starí známi

V týchto dňoch sme spoznali nasadenie tímov v EHF Európskom pohári, kde bude naše ženské družstvo štartovať po tretíkrát v rade. Prekvapením je

Dorastenky

Víťazstvá dorasteniek nad Šaľou

Aj po druhom kole súťaží starších a mladších dorasteniek si držia naše tímy stopercentnú bilanciu. V šlágri druhého kola totiž tak staršie,