Príďte s nami prepísať históriu!

Kategórie

Hádzanárky našej IUVENTY majú šancu na prvý prienik medzi osem najlepších v európskom pohári. Doteraz bol ich strop osemfinále, ku ktorému sa dostali na konci minulého roka po šiestykrát. V osemfinálovom zápase vyhrali minulú sobotu na ihrisku KPR Gminy Kobierzyce 22:20 a sú tak bližšie k štvrťfinále, ako v predošlých prípadoch.

Aj preto je odvetný osemfinálový zápas, ktorý sa odohrá v sobotu od 18.00 hod. v našej aréne, nesmierne dôležitý. „Všetci vieme, že ide o jeden z najdôležitejších zápasov. Aj keď sme hrali ešte v stredu so Slaviou Praha, viacerí sme už mysleli na sobotu. Cítime šancu po prvýkrát sa dostať medzi osem najlepších v EHF Európskom pohári. Rád by som pozval na tento zápas aj našich fanúšikov. Na druhej strane by som rád pozval aj fanúšikov iných športov v Michalovciach, aby sa zúčastnili tohto zápasu a pomohli svojimi hlasivkami k historickému postupu. Budeme veľmi radi, ak našu výzvu príjmu a spojíme sa spoločne pre dosiahnutie historickej chvíle nielen pre náš klub, ale aj pre celé Michalovce. Dievčatá im najlepšiu pozvánku urobili minulú sobotu, keď vyhrali v Kobierzyciach,“ uviedol prezident klubu Patrik Sabov, ktorý verí, že od soboty budú Michalovčanky po prvýkrát vo štvrťfinále európskeho pohára. „Táto sezóna je z našej strany taká vrtkavá. Síce sa nám v lige nedarí podľa predstáv, čo je spôsobené obrovskou prestavbou kádra v lete, na druhej strane máme na dosah európsky úspech. Všetci v klube veríme, že keď sme už takto ďaleko, budeme úspešní.“ My dodajme, že naše dievčatá sa na sobotňajší súboj naladili víťazne, keď v stredu zdolali v predohrávanom dvanástom kole MOL ligy Slaviu Praha hladko 31:23.

Na hádzanú opäť chceme prilákať deti. Aj preto sme sa rozhodli pre rovnakú akciu, aká bola pred zápasom tretieho kola EHF Európskeho pohára so švédskym Lugi Dam. „Ide o spoluprácu s mestom Michalovce, ktoré je našim partnerom. Každý žiak michalovskej základnej školy sa dostane do haly zadarmo. Netýka sa to ale sprievodu, ktorý si musí zakúpiť vstupenku. Ak ale učitelia zo základných škôl zorganizujú skupinu žiakov, ako sprievod sa dostanú s nimi do haly zadarmo,“ uviedol prezident MŠK IUVENTA Patrik Sabov.

 

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

MOL Liga

K titulom bližšie Michalovce a Most

Počas víkendu sa odohrali prvé finálového zápasy národného play-off na Slovensku a v Čechách. Na Slovensku sa snaží o svoj trinásty titul MŠK

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.