Prípravné duely Sloveniek s Rakúskom preložili z Púchova do Viedne

Kategórie

Slovenské hádzanárky napokon odohrajú dva tohtotýždňové prípravné zápasy s Rakúskom vo Viedni. Kompetentní ich preložili z pôvodného dejiska v Púchove pre sprísnené opatrenia na Slovensku v súvislosti so šírením nového koronavírusu.

Zverenky trénera Pavla Streichera nastúpia vo Viedni proti Rakúsku v piatok o 19.30 h a v sobotu o 13.00 h. “Pôjde iba o neoficiálne tréningové zápasy za zatvorenými dverami,” informoval Martin Simonides zo Slovenského zväzu hádzanej (SZH). Aj v Púchove sa malo hrať vzhľadom na aktuálnu situáciu bez prítomnosti divákov i médií.

Slovenky mali už v stredu nastúpiť v prípravnom zápase s Českom v Zubří, no ten po dohode oboch strán zrušili. Dôvodom bolo niekoľko pozitívnych prípadov na nový koronavírus v českom tíme, odohratie stretnutia komplikovali aj sprísnené opatrenia na Slovensku. Hráčky i celý realizačný tím Slovenska sa musel podľa platných pravidiel preukázať na nedeľňajšom zraze negatívnymi testami na nový koronavírus nie staršími ako 48 hodín. Podľa platných pravidiel EHF ich ešte pred plánovaným duelom s Českom testovali opäť a rovnako boli všetky výsledky negatívne. Pred duelmi v Rakúsku ešte všetkých otestujú raz, rovnako ako rakúsky tím. Prebiehajúce sústredenie slúži ako príprava na decembrovú prvú fázu európskej kvalifikácie MS 2021, Slovenky sa v nej v 1. Skupine stretnú s Ukrajinou, Izraelom a domácim Luxemburskom. Do baráže o postup na šampionát v Španielsku postúpia prvé dva tímy.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky z Malaciek so štyrmi bodmi

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy sa naďalej vezú na víťaznej vlne. V ôsmom kole najvyššej súťaže sa ale poriadne potrápili na

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.