Proti Chorvátkam s triom z Iuventy, Bačenková premiérovo v reprezentácii

Kategórie

Hádzanárky Slovenska už na budúci týždeň začnú boj o postup na majstrovstvá Európy, ktoré od 28. novembra do 15. decembra 2024 usporiadajú v Rakúsku, Maďarsku a Švajčiarsku. Na úvod kvalifikácie ich čaká dvojzápas s Izraelom a Ukrajinou, na ktorých hlavný kouč Jorge Dueňas nominoval 18-členný káder zložený z 8 hráčok pôsobiacich v zahraničí a 10 zo slovenských klubov hrajúcich v MOL lige. Nechýbajú ani hráčky michalovskej Iuventy. Dueňas nominoval osvedčené duo Veronika Habánková – Martina Popovcová, ako aj strednú spojku Dorotu Bačenkovú, pre ktorú to bude reprezentačná premiéra.

Slovenky majú zraz naplánovaný na nedeľňajšie popoludnie (8. 10.) v Hoteli Družba v Michalovciach, kde o tri dni neskôr – 11. októbra od 18.00 h – odohrajú v Chemkostav aréne svoj úvodný duel 2. kvalifikačnej skupiny proti Izraelčankám. Následne v nedeľu 15. 10. nastúpia v poľskom meste Mielec proti Ukrajinkám.

V nominácii chýbajú z rôznych dôvodov osvedčené mená a v nedávnej minulosti stabilné členky kádra národného tímu ako Viktória Oguntoyová, Soňa Furgaláková, Bibiana Štefaniková, Vladimíra Bajčiová, Barbora Lancz či Simona Szarková. Na druhej strane príležitosť dostávajú hráčky, z ktorých sú niektoré v úlohe úplných nováčikov a ďalšie v minulosti už epizódne okúsili atmosféru ženskej reprezentácie: brankárky Barbora Hanzalíková z českého Zlína, Bella Oláhová zo Šale, krídelníčka Natalia Dmytrenková z poľského Jaroslawu, šalianska spojka Diana Mária Vargová či mladá Dorota Bačenková, ktorá svojimi výkonmi ťahá michalovskú Iuventu.

Nominácia hádzanárok Slovenska na dvojzápas kvalifikácie ME 2024 proti Izraelu a Ukrajine:
brankárky: Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Barbora Hanzalíková (HC Zlín/ČR), Bella Oláhová (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Nikoleta Trúnková (RK Lokomotiva Záhreb/Chor.), Viktória Györiová (Nemzeti Kézilabda Akadémia/Maď.), Barbora Königová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídelníčky: Natalia Dmytrenková (JKS Jaroslaw/Poľ.), Martina Popovcová (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Natália Némethová (Házená Kynžvart/ČR), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Veronika Habánková, Dorota Bačenková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.