V treťom kole EHF Európskeho pohára proti kosovskému KHF Istogu

Kategórie

Našim súperom v treťom kole EHF Európskeho pohára bude kosovský KHF Istogu. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle EHF vo Viedni. Kosovský tím postúpil cez druhé kolo šťastne, o jeden gól, keď vyradil portugalský SIR 1MAIO ADA CJB Madeira. Obidva zápasy sa hrali v Kosove. Prvý prehral KHF tesne 30:31, v druhom vyhral 29:27. Vlani vypadol v druhom kole s macedónskym WHC Cair Skopje, s ktorým taktiež v domácom dvojzápase najskôr vyhral 34:33 a potom prehral 26:33.

S kosovským tímom sme sa už raz stretli. Bolo to v sezóne 2014/15 v druhom kole vtedajšieho Pohára EHF, keď sme čelili KHF Kastrioti. V domácom dvojzápase sme vyhrali hladko – 44:14 a 31:20. Prvý duel by sme mali v termíne 11.-12. november hrať u nás, odveta by sa mala hrať o týždeň neskôr v Kosove. “Myslím si, že je to nás prijateľný súper. Určite tam boli aj ťažší súperi, takže sme so žrebom relatívne spokojní,” zhodnotila utorkový žreb športová riaditeľka Helena Aspridu. “Čo sa týka vzdialenosti, je to ďalej. My budeme určite rokovať s KHF Istogu, aby sa oba zápasy hrali u nás. Uvidíme, čo na to povie súper. Ten v minulom kole odohral rovnako ako my oba zápasy u seba doma. Čo sa týka súpera, ten je pre nás neznáma. Určite sa budeme snažiť nájsť o ňom nejaké informácie. Keď som si pozrela káder, je tam dosť legionárok. Majú hráčky z Čiernej Hory, ako aj legionárku z Brazílie. Takou zaujímavosťou je, že v tíme je aj čiernohorská pivotka Dajana Miljanič, ktorá bola v lete na skúške v našom tíme,” pokračuje Aspridu.

Aj tréner Peter Kostka bol so žrebom tretieho kola relatívne spokojný. “Treba úprimne priznať, že z tých tímov, ktoré sme mohli dostať, sme len o minime z nich mali nejaké informácie. Stále je to v tejto fáze pohára dosť veľká lotéria, hlavne, čo sa týka družstiev z Balkánu, Turecka a Portugalska. Osobne som nechcel španielske Elche, ktoré má tohto roku výbornú formu. Ešte neprehralo. Rovnako som nechcel cestovať do Ankary, hoci, práve ju som tipoval, že dostaneme. Nechcel som ani Šaľu. Nie však z hľadiska, že sa jej bojíme, ale z toho, že chcem, aby slovenských družstiev v ďalšom kole bolo viac. Dostali sme súpera znova z Balkánu, ktorý je zrejme o dve triedy lepší, ako Banja Luka, ktorú sme mali v druhom kole. V druhom kole vyradili tím z Portugalska, takže majú svoju kvalitu. Budeme sa snažiť oba zápasy odohrať doma. Nebude to ale asi diplomaticky tak jednoduché, ako tomu bolo v druhom kole. Istogu totiž hral v druhom kole tiež ako my doma a určite bude chcieť hrať doma aj v treťom kole.” Aj tréner MŠK Iuventa si spomenul na pivotku Dajanu Miljanič, ktorú mal v lete na skúške. “Hneď mi po žrebe písala, že sa vidíme. Určite sa na ňu teším. O súperovi nemáme veľa informácii. Budeme sa ich snažiť získať čo najviac. Očakávam o dosť ťažšiu konfrontáciu, ako sme mali v druhom kole. Ide totiž o súpera, ktorý má v tíme dosť legionárok a určite má svoju silu. Nič to ale nemení na našom základnom ciele a tým je hrať pohárovú Európu aj na jar. K tomu musíme preskočiť Istogu,” dodal Peter Kostka.

Káder KHF Istogu
Brankárky: Blerta Ahmetxhekaj, Aleksandra Bazovic (Čierna Hora).
Pivotky: Rita Hasanaj, Dajana Milanič (Čierna Hora), Ylka Shatri.
Krídla: Elijona Brahimaj, Artenisa Bytyci, Arlinda Dinarica, Albina Rugovaj Tahirukaj.
Spojky: Adelina Berisha, Melisa Bytyqi, Pranvera Ferataj, Fatiha Haimer (Turecko), Nihed Limem (Turecko), Luna Concalves (Brazília), Natalija Milatovič (Čierna Hora), Elsa Shala, Doresa Rugova.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky s výhrami v Malackách

Naše dorastenecké výbery sa po predsviatkových prehrách v Šali opäť vrátili na víťaznú vlnu. V stretnutiach 23.kola najvyšších súťaži zabodovali naplno, keď

Ženy

Ženský turnaj v Chemkostav aréne

V našej aréne sa od piatka pätnásteho do nedele sedemnásteho decembra uskutoční medzinárodný turnaj za účasti štyroch tímov zo štyroch krajín.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.