S Kobierzyc si vezieme cenné víťazstvo 22:20

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom zápase osemfinále EHF Európskeho pohára na pôde poľského KPR Gminy Kobierzyce 22:20 a sú tak blízko k najväčšiemu úspechu v pohárovej Európe vo svojej histórii. Odvetný osemfinálový duel sa odohrá v sobotu štrnásteho januára o 18.00 hod. v Chemkostav aréne Ešte predtým privítajú v stredu jedenásteho januára o 17.30 hod. zverenky tréner Petra Kostku pražskú Slaviu.

Osemfinálový súboj odštartovali lepšie hráčky druhého tímu poľskej Superligy, ktoré po góloch Olekovej a Wiertelak vyhrávali rýchlo 2:0. Za Iuventu ale rovnakým spôsobom odpovedali Krivokapič s Popovcovou a rovnako sa to podarilo aj Wollingerovej v šiestej minúte, ktorá odpovedala na presnú strelu ukrajinskej legionárky Shupyk. Iuventu po prvýkrát poslala do vedenia v siedmej minúte Štefaniková, po premenenej sedmičke Dvorščákovej vyhrávali Michalovčanky v desiatej minúte 5:4. Poľky síce otočili a v sedemnástej minúte vyhrávali 8:6, druhá polovica prvého dejstva ale patrila Michalovčankám. Tie sa po oddychovom čase zomkli a vo zvyšných minútach prvého dejstva podali výborný výkon podporený brankárkou Almeidovou. Krivokapič dvoma gólmi vyrovnala a po góle Kompaniecovej v 29.minúte Michalovčanky opäť viedli (10:9).  V závere prvého polčasu ešte presne mierila aj Štefaníková, Iuventa tak prvé dejstvo vyhrala 11:9.

Tá istá hráčka otvorila skóre aj druhého polčasu, následne presne mierila aj Popovcová (9:13). Aj v ďalšom priebehu zápasu si zverenky tréner Petra Kostku udržiavali tesné vedenie. V 40. minúte Dvorščáková zvýšila na 16:13, Kobierzyce ale kontrovali dvoma gólmi a o minútu neskôr bolo už iba 16:15 v prospech Iuventy. Michalovčanky ale súperovi opäť odskočili. Po dvoch góloch Štefaníkovej bolo desať minút pred koncom 21:16. Kobierzyce sa síce nadýchli, riskli hru bez brankárky, čím sa im podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, no na viac sa už nezmohli a Iuventa si tak domov nesie veľmi dôležité víťazstvo.

KPR Gminy Kobierzyce – MŠK Iuventa Michalovce 20:22 (9:11)
Pok. hody: 2/2 – 2/2. Vylúčené: 2 – 5. Rozhodovali: Radčenko a Persis (obaja Lotyššsko). Divákov:
KPR GMINY: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 4, Kucharska, Tomczyk 1, Buklarewycz, Wiertelak 7, Koziol 1, Domagalska, Ivanovič, Cygan, Despodovská 2, Shupyk 2, Wicik 2, Macedo 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 5/2, Polievková, Štefaniková 4, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Lukáčová, Kohučová, Borysevyč, Wollingerová 5, Kompaniecová 2, Klučková 1, Krivokapič 3.

Peter Kostka (tréner): „Dosiahli sme výborný výsledok po takticky vyspelom a zodpovednom výkone. Kľúčové bolo, že sme sa výborne pripravili na silné stránky súpera a dokázali ich v obrannej fáze eliminovať. Kým súper mal obranu postavenú na vysokom počte prerušení, naším zámerom bolo naopak nútiť ho zakončovať v priestoroch, ktoré nám vyhovovali. Tým sme získali viacero dôležitých lôpt. Aktívnou obranou sme pomohli Almeidovej v bráne. Vo fáze, kedy sa jej prestalo dariť ju zase výborne zastúpila Jablonská. V závere súper siahol k hre siedmych proti šiestim, s čím sme mali problémy. Aj preto Kobierzyce znížili. Sme len v polčase dvojzápasu. Odveta bude nesmierne náročná, pretože dva góly v hádzanej neznamenajú nič.“

MOL Liga

Desiata medaila v rade, šestnásta celkovo

Aj napriek sobotňajšiemu nezdaru je naše ženské družstvo naďalej najúspešnejším tímom v spoločnej súťaži Sloveniek a Češiek MOL lige. Naše dievčatá mohli