Sedemgólová výhra nad Olomoucom

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zdolali v zápase šiesteho kola MOL liga na svojej palubovke DHK Zora Olomouc 33:26 a dosiahli tak piate víťazstvo v rade. Zverenky trénera Petra Kostku sa po reprezentačnej pauze, ktorá nasleduje teraz, dvakrát predstavia vonku. Najskôr to bude šláger siedmeho kola v Moste (sobota 21. október) a potom aj súboj deviateho kola v Plzni (sobota 28. október).

V úvode zápasu sa oba tímy striedali vo vedení. Radovičová síce dávala na 4:3 v prospech Michaloviec, Olomouc ale reagoval dvoma gólmi v rade a za stavu 4:5 reagovala oddychovým časom aj michalovská lavička. Po ňom Klučková naklonila misky váh na stranu Iuventy (6:5), za stavu 9:7 si brala oddychový čas aj striedačka Olomouca. Po ňom už naplno prebrali opraty zápasu do rúk Michalovčanky, ktoré v 27.minúte vyhrávali 15:10. Hostky v samom závere využili dvojnásobnú presilovku na zníženie (15:12). Druhé dejstvo síce gólom odštartovala Macháčová, boli to ale Michalovčanky, ktoré začali toto dejstvo lepšie. Po presnej strele Kowalikovej vyhrávali 18:14. Olomouc ale zase zdvihol hlavu a troma gólmi v rade znížil na 17:18. Iuventa však od stavu 19:18 strelila šesť gólov v rade a bolo de facto rozhodnuté. Hostkám sa ešte podarilo znížiť na 23:26, bol to ale ich posledný výkrik v stretnutí. Dej zápasu už naplno mali v rukách Michalovčanky, ktoré zvíťazili 33.26 a pripísali si tak na svoje konto piate ligové víťazstvo v rade.

MŠK Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 33:26(15:12)
Pok. hody: 2/2 – 9/9. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Richvalský a Palovčák (obaja Slovensko). Divákov: 220.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 5/2, Pejovičová 2, Dorsz 3, Popovcová 4, Paľová, Bačenková, Habánková 1, Kohučová 4, Kowaliková 3, Wollingerová 4, Kompaniecová 5, Klučková 1, Krivokapičová 1.
DHK ZORA: Polášková, Habermannová – Malinová 11/9, A. Kubalková 4, Jansová 1, Protivánková 2, Roupcová, Krejzlíková, Horáková, Vasilijeva 1, Mojžišová 2, Machačová 2, K. Kubálková 3.

Tréner MŠK Iuventa Peter Kostka: „Som spokojný, že sme tento zápas zvládli a pripísali si víťazstvo. Olomouc ukázal, že nie nadarmo doma zdolal Šaľu, že nebola náhoda ich remíza v Prahe a takisto aj 37 gólov Plzni. Ide o útočne ladené družstvo s viacerými mladými dievčatami. Z našej strany to nebol ideálny zápas. Striedali sme dobré úseky s tými horšími. Nedokázali sme viac vyťažiť z obrany, s čím nie som spokojný. Ideme ale ďalej. Teraz je pred nami reprezentačná prestávka a po nej nesmierne dôležitý zápas v Moste.“

Viac na preskúmanie

Ženy

S RK Hadzici najskôr už od 16.00 hod.

Prvý zápas nášho ženského tímu v druhom kole Európskeho pohára s bosnianskym RK Hadzici Interlogistic Sarajevo sa odohrá v sobotu 16. októbra už

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.