Vedúca trojka opäť nezaváhala

Prvé tri tímy poradia MOL ligy žien 2023/2024 nenechali pred reprezentačnou prestávkou nič na náhodu a svoje postavenie potvrdili jasnými víťazstvami v rámci sobotňajšieho 6. kola.

HC DAC Dunajská Streda zavŕšil sériu štyroch domácich zápasov triumfom nad DHC Sokol Poruba 35:24, hoci súper zo spodku tabuľky s ním hral v prvom polčase vyrovnanú partiu a ešte 14 minút pred koncom zaostával len o štyri góly. Podobne bol na tom DHK Baník Most, keď v Plzni viedol v 39. min len 22:20, ale napokon zvíťazil jasne 36:28. Hneď za nimi nasleduje Iuventa Michalovce, ktorá zvládla aj druhý tohtosezónny ligový duel a po Šali vyšiel na Zemplíne naprázdno aj DHK Zora Olomouc (26:33). Blízko k prerušeniu série bez výhry boli hádzanárky Slovan Duslo Šaľa, ale napriek prakticky celozápasovému vedeniu museli v Zlíne zachraňovať aspoň zisk bodu (27:27). Úradujúci český majster DHC Slavia Praha bodoval tretíkrát za sebou naplno, keď vyhral v Písku 35:33 a dostal sa pred svojho súpera na 5. miesto v tabuľke. Štvrtý je po domácej gólovej kanonáde Kynžvart, ktorý zdolal posledný Hodonín 43:26 aj vďaka 9 presným zásahom Slovenky Annamárie Patrnčiakovej.

Výsledky sobotňajších stretnutí 6. kola MOL ligy žien 2023/2024:

TJ Sokol Písek – DHC Slavia Praha 33:35 (16:18)
Najviac gólov: Korešová 12/2, M. Svobodová 10, Boorová 3 – Míšová 10, Franková 7, Holečková 6

MŠK Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 33:26 (15:12)
Najviac gólov: Kompaniecová 5, Radovičová 5/2, Popovcová, Kohučová a Wollingerová po 4 – Malinová-Závišková 11/9, A. Kubálková 4, K. Kubálková 3
pok. hody: 2/2 – 9/9, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Palovčák a Richvalský (obaja SR), 220 divákov

DHC Plzeň – DHK Baník Most 28:36 (13:18)
Najviac gólov: Schreibmeierová 9/2, Franzová 8, Panošová 3 – Ogonovszká 9/2, Stříšková 8, Zachová 5

HC DAC Dunajská Streda – DHC Sokol Poruba 35:24 (17:14)
Najviac gólov: Pénzes 8, N. Kovácsová a Juhosová po 6 – Farářová 8/6, Demlová 5, Kar. Rajová 4
pok. hody: 4/3 – 6/6, vylúčené: 8 – 7, rozhodovali: Baďura a Záhradník, 198 divákov

Házená Kynžvart – HK Hodonín 43:26 (20:13)
Najviac gólov: Bezrukovová 12/5, Patrnčiaková 9, Dresslerová 7 – Kalinová 7/4, Víchová 5, Pavelková 5/1

Handball club Zlín – HK Slovan Duslo Šaľa 27:27 (14:16)
Najviac gólov: Polomíková 9/2, Štipčáková a Filípková po 4 – Pócsíková 7/2. D. M. Vargová 5, Ščípová 5/2
pok. hody: 2/2 – 5/4, vylúčené: 3 – 2, rozhodovali: Blanár a Valášek, 72 divákov

Enjoy Handball Cup deň 2.

V telocvični Gymnázia Pavla Horova pokračuje v sobotu druhým dňom turnaj mladších žiačok Enjoy Handball Cup. Výsledky budeme postupne dopĺňať…