Sedemgólové víťazstvo nad Zlínom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v stretnutí deviateho kola MOL ligy na domácej pôde nad Handball Club Zlín 31:24 a po reprezentačnej pauze natiahli svoju víťaznú sériu na dva zápasy. Predĺžiť ju budú môcť už túto stredu, kedy ich v Písku čaká predohrávaný zápas desiateho kola. Potom už prídu na rad konfrontácie so švédskym Lugi Dam v rámci tretieho kola EHF Európskeho pohára. Prvý duel sa odohrá v nedeľu štvrtého decembra v Michalovciach so začiatkom o 16.00 hod.

Zemplínčanky mali výborný vstup do zápasu a po štyroch góloch v rade viedli v siedmej minúte 4:0. Až potom presne mierili aj hostky, ktorá sa postupne dostali do zápasu.  Po góle Wollingerovej v desiatej minúte prehrávali 1:6, v štrnástej minúte už bolo len 4:6 a tréner Michaloviec Peter Kostka si bral oddychový čas. Po ňom síce Kohučová zvýšila michalovské vedenie na 7:4, následne ale prišla zlínska šnúra štyroch gólov a v dvadsiatej minúte po presnej strele Gabrhelovej viedol prekvapujúco Handball Club. Domáce hráčky sa ale upokojili. Dosiahli tri góly v rade, čím sa dostali opäť do vedenia a to udržali až do konca polčasu. Kým ešte na začiatku 28. minúty bolo iba 12:11, úplný záver prvej tridsaťminútovky vyšiel lepšie domácim, ktoré ju vyhrali 15:12.

Skóre druhého dejstva síce otvorila domáca Krivokapičová, boli to ale hráčky Zlína, ktorým vyšiel vstup do polčasu lepšie. V 35. minúte prehrávali len 15:17 a naďalej tak hrýzli favorita duelu. Ten ale následne dosiahol trojgólovú šnúru, čím naplno chytil opraty duelu do svojich rúk. Po ďalšej presnej strele Krivokapičovej vyhrával v 40. minúte 20:15 a pevne tak kráčal za svojim piatym tohtosezónnym víťazstvom. Presvedčivý náskok si domáce hráčky udržiavali aj naďalej. V 48. minúte už bolo 25:18 a lavička hostí si brala oddychový čas. Po ňom ale strelila Iuventa ďalšie tri góly v rade a za stavu 27:17 bolo rozhodnuté. Hostkám sa ešte v samom závere, kedy sa rozstrieľala Ševčíková, podarilo mierne skorigovať, nič to ale nezmenilo na tom, že z Michaloviec odchádzali po prehre 24:31.

MŠK Iuventa Michalovce – Handball Club Zlín 31:24 (15:12)
Pok. hody: 5/3 – 10/7. Výlúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Palovčák a Richvalský. Divákov: 305.
MŠK: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 5, Štefaniková 4, Dmytrenková 2, Popovcová 4, Soskyda 3/2, Kohučová 1, Borysevyčová 1, Wollingerová 4, Kompaniecová 3, Kolovský 1, Klučková 1/1, Krivokapičová 2.
HANDBALL CLUB: Šimková, Stojarová – Herbočková 2, Daňková 1/1, Gabrhelová 7/3, Štipčáková 2, Sekulová 1, Ševčíková 4, Kolářová 3/2, Sekulová, Polomíková, Sedláčková 1, Kříčková 1, Feščáková.

Tréner Peter Kostka. “V úvode som na ihrisko postavil všetky skúsené hráčky a bolo to vidno. Ukázalo sa, že pokiaľ hráme v tej zostave, tím má kvalitu a ukazuje rozdielnosť. Za stavu 6:1 som sa rozhodol trošku preskupiť zostavu. Mojím cieľom bolo dať priestor mladým dievčatám, čo chceme celú sezónu. Poslal som tam Kohučovú so Soskydou, ktorým nesadli prvé lopty a bolo to na ich výkone celý zápas cítiť. Zakončovali veľmi zbrklo. Zrazu sme zo 6:1 prehrávali. Síce sme sa opäť dostali do vedenia, stratili sme ale tú emóciu z úvodu zápasu a už sme ju v ďalšom priebehu nenašli. Síce sme vyhrali, no nie už s tou ľahkosťou, akú sme predviedli v úvode zápasu.”