Víťazstvo mladších dorasteniek na pôde lídra, tesná výhra aj starších dorasteniek

Kategórie

Mladšie dorastenky MŠK Iuventa Michalovce dosiahli v zápase deviateho kola nadstavbovej časti o prvé až šieste miesto asi najcennejšie tohtosezónne víťazstvo. Zverenky trénera Miroslava Tótha vyhrali na pôde lídra súťaže HK Slovan Duslo Šaľa 30:29.

Naše mladšie dorastenky odohrali na ihrisku lídra súťaže výborný zápas. Prakticky počas celého duelu boli vo vedení a hoci Duslo vyrovnalo, záver patril našim dievčatám. O tom, že dva body putujú na Zemplín rozhodla sedemnásť sekúnd pred koncom Patrícia Cuperová. Gólovo sa v zápase zaskvela aj Jasmína Kamberovič, autorka desiatich presných zásahov, ktorá tak výborne odpovedala na deväť gólov domácej Michaely Lukačinovej, dcéry nášho mládežníckeho trénera Michala. V zápase dvoch popredných tímov uspeli aj staršie dorastenky, ktoré vyhrali na pôde tretej Šale o jeden gól 27:26. Naše staršie dorastenky si týmto víťazstvom upevnili pozíciu lídra tabuľky. Pomohlo im aj deväť gólov Emmy Lukáčovej, ktorá až osem presných zásahov zaznamenala v druhom polčase.

Mladšie dorastenky
HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 29:30 (12:14)
Pok. hody: 6/ 4 – 1/1. Vylúčené: 4 – 6. Rozhodovali: Nagy ml. a Papaj.
HK SLOVAN DUSLO: Stloukalová, Sýkorová – Kurňavová, Miková, Kollerová, Gyarfásová 7/1 , Kostková, Pappová 1, Sedlárová 2, Bolcskei 1, Gerasimova, Lukačinová 9/2, Špendlová, Brezánska 6/1, Matušicová, Letková 3.
MŠK IUVENTA: Lazorak – Osipčáková, J. Kamberovič 10, Mirmanová, Cuperová 3, Sopúchová 1, Padová 2, Farkašová, Vrábeľová, Babinčáková 1, Šimková 4, Hotovčinová 3/1, A. Kamberovič 5.

Tréner Miroslav Tóth: “Nebudem šetriť chválou na hru svojich zvereniek. K tomuto víťazstvu prispela každá jedna hráčka v kádri. Hrali sme presne to, na čom sme sa dohodli. Rozhodujúcim prvkom bola tímovosť. Dievčatá hrali jedna za druhú, vďaka čomu sme vyhrali na pôde lídra tabuľky. Som si istý, že ak budeme v takýchto výkonoch pokračovať aj naďalej, hra o medailu nie je pre nás ešte stratená.”

Staršie dorastenky
HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 26:27 (12:11)
Pok. hody: 2/2 – 0/0. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Nagy ml. a Papaj.
HK SLOVAN DUSLO: Voltmanová – Dostanič 3/1, Susiková 3, Šalatová 1, Gubová, Lukačinová, Tomašechová, Špendlová, Uhrová 1, Czirák, Kormúthová 8, Brezánska 5/1, Letková 5.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Tomovčíková, Lazorak – Valiská, J. Kamberovič, Lukáčová 9, Krylová, Hlivová 3, L. Čižmariková 3, Geffertová 5, V. Čižmariková 2, Krasnianská 3, Rohaľová, Paľová 1, T. Szatmáry 1.

Tréner Dušan Daniš: “Očakával som ťažký zápas a taký aj bol. Počas celého duelu sme sa nevedeli gólovo odtrhnúť a ťahali sme sa so Šaľou o každý gól. Podarilo sa nám to až v polovici druhého polčasu, domáce hráčky ale vyrovnali. V závere sme mali aj kúsok športového šťastia. Sme radi, že sme tento zápas zvládli.”

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Aktuality

V domácich zápasoch v režime OTP

V najbližších našich domácich zápasoch žien, dorasteniek a žiačok sa budeme riadiť v režime OTP, čiže vstup do haly bude

Dorastenky

Tesné prehry dorasteniek v Stupave

Naše dorastenecké tímy neuspeli v dvanástom kole nadstavbovej časti o 1. až 6. miesto najvyššej súťaže v Stupave. Obe prehrali

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.