Slovenky do odvety so sedemgólovým mankom

Hádzanárky Slovenska vstúpili do II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta žien 2021 v Španielsku prehrou. Zverenky hlavného trénera Pavla Streichera podľahli v sobotňajšom prvom zápase play-off na domácej pôde v Šali výberu Srbska 19:26 (10:11). Šancu zmazať manko a zabojovať o účasť na svetovom šampionáte, na ktorom štartovali jedinýkrát v roku 1995, budú mať ešte v odvete. Tá sa bude hrať v stredu 21. apríla od 18.00 h v Belehrade.

Slovenky, ktoré nastúpili bez zranenej kanonierky Szarkovej, začali duel úspešným zákrokom Oguntoye a vzápätí E. Rajnohová otvorila gólový účet stretnutia. V I. polčase boli okrem 3. min, keď Srbky vyhrávali 2:1, vo vedení zverenky trénera Streichera. V bránke ´čarovala´ Ogyuntoye, ktorá okrem viacerých šancí chytila súperkám aj dva pokutové hody (okrem toho jeden zneškodnila aj Medveďová, pozn.). Slovenské hráčky otočili vývoj skóre na 4:2 v 8. min, keď bola pri chuti R. Bízik, ktorá sa presadila trikrát. V ďalšom priebehu sa na viac ako dva góly neodpútali, a tak sa hostky stále doťahovali. Pivotka Cvijičová v 24. min vyrovnala na 9:9 a v poslednej minúte sa po dlhšom čase opäť dostali do vedenia. Odpoveď R. Bízikovej tesne pred prestávkou vyrovnanie nepriniesla.
Hneď po zmene strán Slovenky vyrovnali Habánkovou na 11:11, ale v zostávajúcom čase to boli ony, kto sa musel doťahovať. V 42. min, keď srbské hádzanárky zvýšili na 18:14, kouč SR si zobral oddychový čas a snažil sa pribrzdiť rozbiehajúceho sa protivníka. Jeho zverenky sa snažili otočiť vývoj, ale na menej ako tri góly sa už nedostali. Naopak, Srbky, z ktorých sa rozstrieľala Kovačevičová, v 56. min zvýšili na 23:18 a po ďalšom slovenskom oddychovom čase ešte zvýraznili svoje víťazstvo.

Výsledok – II. fáza kvalifikácie MS žien 2021 – prvý zápas play-off (odveta 21. 4. o 18.00 h v Belehrade) – sobota:
Slovensko – Srbsko 19:26 (10:11)
Zostava a góly SR: Medveďová, Oguntoye – Dulinová, B. Königová 1, Patrnčiaková 1, Štefaniková, R. Bízik 5/1, Pénzes, Bujnochová, E. Rajnohová 2, B. Lancz 6/1, Hudáková, Habánková 3, Rebičová, N. Némethová 1, B. Bízik
Najviac gólov za Srbsko: Kovačevičová 8, Krpežová-Šlezaková 6/2, Lavková 3
pok. hody: 3/2 – 6/3, vylúčené: 4 – 3, rozhodovali: Nastaseová a Stancová (obe Rum.), bez divákov

Zdroj: slovakhandball.sk