Slovenky v náročnej skupine s vicemajsterkami sveta a Maďarkami

Kategórie

Hádzanárky Slovenska sa už druhýkrát počas tohto týždňa ocitli v osudí pri žrebe kvalifikácie. V pondelok spoznali svoje protivníčky v play-off o postup na MS 2021 v Španielsku, ktorými sa stali Srbky, a vo štvrtok im vyžrebovali súperky v boji o ME 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore (4. – 20. 11. 2022).

Viedenský žreb v sídle EHF ich v rámci II. kvalifikačnej fázy zaradil do 5. skupiny spolu s úradujúcimi vicemajsterkami sveta Španielkami, Maďarkami a víťazkami 1. skupiny I. fázy kvalifikácie, v ktorej sa predstavia reprezentantky Portugalska, Kosova, Luxemburska a Cypru. Hrá sa systémom každý s každým doma – vonku, prvé zápasy sú na programe 6. – 7. októbra 2021. Na kontinentálny šampionát postúpia prvé dva tímy.

Slovenky žrebovali z III. výkonnostného koša, na úspech v kvalifikácii budú potrebovať preskočiť aspoň jedného z dvoch favorizovaných tímov v skupine, ktorými sú Španielsko (9. z ME 2020) a Maďarsko (10.).
So Španielkami sme sa nedávno stretli v príprave (21:32 a 22:24) a Maďarkám sme čelili v play-off o MS 2017, po prehre 19:28 na ich palubovke sa v bratislavskej odvete zrodila remíza 24:24. „Momentálne sa nechcem zaoberať ďalšou kvalifikáciou. Všetko sa teraz sústredí na aprílový dvojzápas so Srbskom v boji o MS 2021. K zloženiu skupiny len poznamenám, že sú v nej dva top tímy Španielsko a Maďarsko a zrejme pribudne Portugalsko, čo je najlepšie družstvo účinkujúce v tzv. predkvalifikácii,“ povedal pre slovakhandball.sk Streicher viac ako pol roka pred začiatkom kvalifikačných bojov o ME.

V hre o ME 2022 je 12 miesteniek z kvalifikácie, kvarteto – Nórsko ako obhajca, Slovinsko, Severné Macedónsko a Čierna Hora ako usporiadatelia – má istú účasť automaticky. V II. kvalifikačnej fáze sa predstaví 24 družstiev (21 priamo nasadených krajín podľa renkingu reprezentácií a víťazi troch skupín I. fázy, ktorá sa bude hrať od 31. 5. do 6. 6. 2021) rozdelených do šiestich štvorčlenných skupín, pričom z každej pôjdu na šampionát dva najlepšie tímy. Hrať sa začne v októbri 2021 (prvé 2 kolá), pokračovať sa bude v marci (3. a 4. kolo) a apríli 2022 (5. a 6. kolo).

Vyžrebované zloženie skupín II. fázy kvalifikácie o postup na ME žien 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore (4. – 20. 11. 2022):
1. skupina: Rusko, Poľsko, Švajčiarsko, Litva
2. skupina: Dánsko, Rumunsko, Rakúsko, víťaz 3. skupiny I. fázy kvalifikácie (Faerské ostrovy, Izrael, Fínsko)
3. skupina: Holandsko, Nemecko, Bielorusko, víťaz 2. skupiny I. fázy kvalifikácie (Grécko, Taliansko, Bosna a Hercegovina, Lotyšsko)
4. skupina: Francúzsko, Chorvátsko, Česko, Ukrajina
5. skupina: Španielsko, Maďarsko, Slovensko, víťaz 1. skupiny I. fázy kvalifikácie (Portugalsko, Kosovo, Luxembursko, Cyprus)
6. skupina: Švédsko, Srbsko, Island, Turecko

Autor: slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Okrem hádzanej prioritou aj vzdelanie

Hádzanárky ženského tímu Iuventy Michalovce si uvedomujú, že hádzanou sa nemusia živiť do konca života. Aj preto sa snažia skĺbiť

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.