Slovenky v náročnej skupine s vicemajsterkami sveta a Maďarkami

Kategórie

Hádzanárky Slovenska sa už druhýkrát počas tohto týždňa ocitli v osudí pri žrebe kvalifikácie. V pondelok spoznali svoje protivníčky v play-off o postup na MS 2021 v Španielsku, ktorými sa stali Srbky, a vo štvrtok im vyžrebovali súperky v boji o ME 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore (4. – 20. 11. 2022).

Viedenský žreb v sídle EHF ich v rámci II. kvalifikačnej fázy zaradil do 5. skupiny spolu s úradujúcimi vicemajsterkami sveta Španielkami, Maďarkami a víťazkami 1. skupiny I. fázy kvalifikácie, v ktorej sa predstavia reprezentantky Portugalska, Kosova, Luxemburska a Cypru. Hrá sa systémom každý s každým doma – vonku, prvé zápasy sú na programe 6. – 7. októbra 2021. Na kontinentálny šampionát postúpia prvé dva tímy.

Slovenky žrebovali z III. výkonnostného koša, na úspech v kvalifikácii budú potrebovať preskočiť aspoň jedného z dvoch favorizovaných tímov v skupine, ktorými sú Španielsko (9. z ME 2020) a Maďarsko (10.).
So Španielkami sme sa nedávno stretli v príprave (21:32 a 22:24) a Maďarkám sme čelili v play-off o MS 2017, po prehre 19:28 na ich palubovke sa v bratislavskej odvete zrodila remíza 24:24. „Momentálne sa nechcem zaoberať ďalšou kvalifikáciou. Všetko sa teraz sústredí na aprílový dvojzápas so Srbskom v boji o MS 2021. K zloženiu skupiny len poznamenám, že sú v nej dva top tímy Španielsko a Maďarsko a zrejme pribudne Portugalsko, čo je najlepšie družstvo účinkujúce v tzv. predkvalifikácii,“ povedal pre slovakhandball.sk Streicher viac ako pol roka pred začiatkom kvalifikačných bojov o ME.

V hre o ME 2022 je 12 miesteniek z kvalifikácie, kvarteto – Nórsko ako obhajca, Slovinsko, Severné Macedónsko a Čierna Hora ako usporiadatelia – má istú účasť automaticky. V II. kvalifikačnej fáze sa predstaví 24 družstiev (21 priamo nasadených krajín podľa renkingu reprezentácií a víťazi troch skupín I. fázy, ktorá sa bude hrať od 31. 5. do 6. 6. 2021) rozdelených do šiestich štvorčlenných skupín, pričom z každej pôjdu na šampionát dva najlepšie tímy. Hrať sa začne v októbri 2021 (prvé 2 kolá), pokračovať sa bude v marci (3. a 4. kolo) a apríli 2022 (5. a 6. kolo).

Vyžrebované zloženie skupín II. fázy kvalifikácie o postup na ME žien 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore (4. – 20. 11. 2022):
1. skupina: Rusko, Poľsko, Švajčiarsko, Litva
2. skupina: Dánsko, Rumunsko, Rakúsko, víťaz 3. skupiny I. fázy kvalifikácie (Faerské ostrovy, Izrael, Fínsko)
3. skupina: Holandsko, Nemecko, Bielorusko, víťaz 2. skupiny I. fázy kvalifikácie (Grécko, Taliansko, Bosna a Hercegovina, Lotyšsko)
4. skupina: Francúzsko, Chorvátsko, Česko, Ukrajina
5. skupina: Španielsko, Maďarsko, Slovensko, víťaz 1. skupiny I. fázy kvalifikácie (Portugalsko, Kosovo, Luxembursko, Cyprus)
6. skupina: Švédsko, Srbsko, Island, Turecko

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.