Slovo o našom sobotňajšom súperovi

Kategórie

Hneď z kraja jubilejného dvadsiateho ročníka MOL ligy nás čaká ten najťažší súper. Hneď v druhom kole totiž absolvujeme náročnú hernú previerku na pôde aktuálneho víťaza MOL ligy DHK Baník Most. Hneď v druhom kole sa teda stretnú vlaňajší víťaz a strieborný princ devätnásteho ročníka nadnárodne súťaže.

Trojnásobný víťaz spoločnej súťaže vykročil do súťaže podobne ako my víťazne, keď na domácej pôde zdolal poľského nováčika KPR Ruch Chorzów 41:22. Jeho najlepšou strelkyňou sa so šiestimi gólmi stala Adéla Stříšková. S Mostom sa v sobotu na jeho pôde v lige stretneme už po 23-krát, dvanásťkrát sme ho porazili, dvakrát sa zrodila remíza a osemkrát sme sa museli pred ním skloniť. Stalo sa tak z posledných piatich duelov až štyrikrát, posledný sme na domácej pôde síce vyhrali 19:18, ale viac sa tešili hráčky DHK, ktoré po tejto prehre spečatili svoje víťazstvo v MOL lige.

Počas leta nastali zmeny v Moste tak v hráčskom kádri, ako aj v realizačnom tíme. Trénerom tímu sa stal Poliak Andreas Struzik, ktorý tak nahradil úspešného Jiřiho Tancoše. Zmeny nastali aj v kádri. Poľský odborník už nemá k dispozícii vlani dve najlepšie strelkyne Janu Šustková, ktorá prestúpila do Dunajvárošu a ani Dominiku Zachovú, ktorá si to zase namierila do nemeckého Thuringeru. Brankárka Bezpalcová posilnila Písek. Na druhej strane, tím posilnila holandská brankárka Ellen Janssen, ktorá prišla z bungesligového Mainzu a takisto aj jedna z najlepších strelkýň MOL ligy Tatiana Šutranová, ktorá zase prišla z Prešova. Po materskej dovolenke sa na palubovky vracia aj jedna z najlepších českých hráčok Iveta Korešová, predtým Luzumová. Most sa podobne ako my zúčastňuje aj bojov v európskom pohári. V druhom kole Európskej ligy na neho čaká rumunská Magura.

Káder DHK Baník pre sezónu 2021/22
Brankárky: Ellen Janssen (Holandsko), Dominika Mullnerová, Jana Kašparová.
Krídla: Adéla Pazderová, Adéla Stříšková, Lucia Mikulčíková (Slovensko), Tereza Eksteinová, Barbora Kroftová, Márie Poláková
Pivotky: Michaela Holanová, Linda Jungová,
Spojky: Markéta Zemanová, Veronika Andrýsková, Tatiana Šutranová (Slovensko), Adéla Pokorná, Iveta Korešová, Charlotte Cholevová, Valerie Smetková, Petra Maňáková, Katarína Kostelná, Veronika Mikulášková.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.